Hlavní navigace

Lze proplatit starou dovolenou?

  • (neregistrovaný) 90.178.212.---

    9. 11. 2018 11:30

    Dobrý den, prosím Vás moc o pomoc/vysvětlení.
    Zaměstnavatel se rozhodl, že jednomu zaměstnanci proplatí dovolenou z roku 2017, protože není možné, aby si ji vybral v letošním roce. Lze to? Můžete mi poslat případně nějaký odkaz, kde se to vysvětluje. Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 11. 2018 11:38

      iva. (neregistrovaný) 89.24.108.---

      Re: lze proplatit starou dovolenou?
      Výhradně v situaci, že končí pracovní poměr.
      § 222 odst. 2 ZP.

    • 9. 11. 2018 11:40

      JanaJana3 (neregistrovaný) 90.178.212.---

      Re: lze proplatit starou dovolenou?
      Takže když nekončí, tak proplácet nelze. Děkuji.

    • 9. 11. 2018 11:44

      III (neregistrovaný) 46.227.168.---

      Re: lze proplatit starou dovolenou?
      Je opravdu smutné, že takovou základní věc zaměstnavatel neví.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).