Hlavní navigace

Podvojné účetnictví-znalosti, kde čerpat

  • (neregistrovaný)

    11. 11. 2018 4:53

    Dobrá den, bohužel v současné době v našem městě ńení firma, která provádí kurzy na podvojné účetnictví. Mám ukončenou ekonomickou školu, chybí mi však znalosti ze současné doby. Ráda bych jako samouk se vše doučila. Prosím o radu, kde je možné nejlépe čerpat informace.
    Hlavně náklady a výnosy, např. účet 518, k tomu související zákony, např. hranice účtování pro reklamní předměty atd. Nechci nikomu vést účetnictví, potřebuji to pro své zaměstnání, děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 11. 2018 15:24

      .. (neregistrovaný)

      Re: Podvojné účetnictví-znalosti, kde če
      >Dobrá den, bohužel v současné době v našem městě ńení
      >firma, která provádí kurzy na podvojné účetnictví. Mám
      >ukončenou ekonomickou školu, chybí mi však znalosti ze
      >současné doby. Ráda bych jako samouk se vše doučila.
      >Prosím o radu, kde je možné nejlépe čerpat informace.
      >Hlavně náklady a výnosy, např. účet 518, k tomu
      >související zákony, např. hranice účtování pro reklamní
      >předměty

      Žádná hranice pro účtování nákladů, vynaložených na reklamní předměty, není.
      Kdysi dávno - a jsou to již desítky let - bylo stanoveno procento pro repre výdaje. Nic takového dnes již neexistuje.

      Řešíte účtování, nebo daňovou uznatelnost nákladů? Pokud daňovou uznatelnost nákladů, tak to je v podstatě na prostudovanání celého Zákona č. 586/1992 Sb. o daních z příjmů
      + Zápisy z jednání Koordinačního výboru s Komorou daňových poradců ČR
      + plno dalších povídání finanční správy atd. Ale pozor - jsou to ve většině případů jen "povídání", není to něco, co by bylo vždy a za všech případů obhajitelné u soudu.

      atd. Nechci nikomu vést účetnictví, potřebuji to
      >pro své zaměstnání, děkuji

    • 11. 11. 2018 20:04

      Eva M.

      Re: Podvojné účetnictví-znalosti, kde če
      Na Vašem místě bych zakoupila odbornou literaturu od renomovaných autorů - lze i online - a studovala. Pozor na rok vydání, zákony se mění.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).