Hlavní navigace

§ 56 zákona o DPH, prodej budovy+pozemku

  • (neregistrovaný) 80.251.245.---

    13. 11. 2018 14:50

    Dobrý den, prosím o objasnění.
    Budeme prodávat budovu (tu vlastníme 20 let) + parkoviště před budovou.



    Chápu správně, že budova (+ pozemek pod budouvou) bude bez DPH a parkoviště s DPH?

    Děkuji za objasnění

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 11. 2018 6:50

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: § 56 zákona o DPH, prodej budovy+poz
      Prodala bych bez daně, ř. 50 Plátce se může rozhodnout, že se u dodání pozemku nebo u dodání vybrané nemovité věci po uplynutí lhůty uplatňuje daň. Pokud je příjemce plnění plátcem, lze tak učinit pouze po jeho předchozím souhlasu. Pokud plátce přijal před uskutečněním zdanitelného plnění úplatu, ze které mu nevznikla povinnost přiznat daň, stanoví se při uskutečnění zdanitelného plnění základ daně podle § 36.

    • 14. 11. 2018 11:12

      abc (neregistrovaný) 80.251.245.---

      Re: § 56 zákona o DPH, prodej budovy+poz
      No, ale co § 56/1a? Parkoviště tvoří funkční celek se stavbou (teda dle mého názoru.... , tudíž by osvobození tohoto pozemku nemělo být. Nebo jak mám chápat § 56/1a? Děkuji za váš čas.

    • 14. 11. 2018 12:12

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: § 56 zákona o DPH, prodej budovy+poz
      Dodání vybrané nemovité věci je osvobozeno od daně po uplynutí 5 let a navazuje
      56/4a) d)

    • 14. 11. 2018 12:23

      abc (neregistrovaný) 80.251.245.---

      Re: § 56 zákona o DPH, prodej budovy+poz
      Byla jsem na školení DPH v pátek, nějak jsem se do toho zamotala.... Děkuji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).