Hlavní navigace

služba z EU od neplátce

  • (neregistrovaný) 185.221.124.---

    15. 11. 2018 11:56

    tuzemská firma je plátce DPH, přijala službu od neplátce DPH ze Slovenska, jedná se o služby podle §9, tzn. slovenský neplátce by se měl registrovat jako identifikovaná osoba v SK, a fakturu vystavovat s přiděleným DIČ, tuzemská firma bude provádět samovyměření DPH (odvede DPH a zároveň uplatní nárok na odpočet). Je to tak správně?

    Pokud se jedná o stavební práce, což je služba vztahující se k nemovitosti, nemovitost se nachází v ČR, takže místo plnění je ČR, bude to stejné, jako u služby podle §9 (viz. výše)?

    Děkuji

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 15. 11. 2018 16:55

      allli

      Re: služba z EU od neplátce
      >tuzemská firma je plátce DPH, přijala službu od
      >neplátce DPH ze Slovenska, jedná se o služby podle §9, tzn.
      >slovenský neplátce by se měl registrovat jako
      >identifikovaná osoba v SK, a fakturu vystavovat s přiděleným
      >DIČ, tuzemská firma bude provádět samovyměření DPH
      >(odvede DPH a zároveň uplatní nárok na odpočet). Je to tak
      >správně? ANO, ale i pokud se neregistruje, máte povinnost odvést DPH na výstupu a při použití plnění pro ek. činnost máte zároveň nárok na odpočet DPH
      >
      >Pokud se jedná o stavební práce, což je služba
      >vztahující se k nemovitosti, nemovitost se nachází v ČR,
      >takže místo plnění je ČR, bude to stejné, jako u služby
      >podle §9 (viz. výše)? dodavatel není povinen se registrovat, vy odvedete DPH na výstupu v ř. 12 (13) a při použití plnění pro ek. činnost máte zároveň nárok na odpočet v ř. 43 (44)
      >
      >Děkuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).