Hlavní navigace

Neplátce dostane od plátce z EU,jak účt?

  • (neregistrovaný) 89.176.106.---

    15. 11. 2018 16:41

    Dobrý den, prosím vás o pomoc, jak správně postupovat, když máme fakturu ze Slovenska za marketingové služby od firmy pláce DPH a my nejsme plátci DPH.Oni to vystavují bez Dph v Eurech.
    My si to dáme celé do nákladů a nikde to neuvádíme a nemusíme se hlásit k DPH, je to správně?
    Děkuji za objasnění.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 11. 2018 16:49

      allli

      Re: Neplátce dostane od plátce z EU,jak
      není, měli byste se registrovat k DPH jako ident. osoba (§6h ZDPH), spočítat 21= DPH, uvést plnění do ř. 5 přiznání a DPH zaplatit FÚ

    • 16. 11. 2018 9:09

      Tonas (neregistrovaný) 89.176.106.---

      Re: Neplátce dostane od plátce z EU,jak
      to znamená, že nakonec my budeme platit DPH za ně?
      A tedy nebude lepší se stát plátcem a nebudeme muset nic platit a bude to ten reverse charge?

    • 16. 11. 2018 19:21

      Alex.. (neregistrovaný) 80.251.252.---

      Re: Neplátce dostane od plátce z EU,jak
      Nebudete platit DPH za ně, všechno co platíte, se platí s daní, ale někdy se DPH platí Slovákům a někdy Čechům. Tato DPH patří Čechům a aby ji nemuseli vybrat od Vás Slováci a pak poslat českému finančnímu úřadu, tak je to zařízeno tak, že jim zaplatíte bez DPH a DPH přímo českému FÚ. Pokud byste stejnou službu měli od Čechů, zaplatíte DPH přímo jim a ani si toho nevšimnete.

    • 20. 11. 2018 9:27

      Tonas (neregistrovaný) 89.176.106.---

      Re: Neplátce dostane od plátce z EU,jak
      Takže na jaké řádky budu uvádět v přiznání? Jen na řádek 5 a tedy to pak zaplatím nebo to dám i na řádek 43 a bude to na nule?
      Na jejich faktuře není uvedena žádná hodnota DPH. Jen celková částka v eurech.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).