Hlavní navigace

Kávovar

  • (neregistrovaný) 90.176.35.---

    21. 11. 2018 14:03

    Mohu dát nákup kávovaru do nákladů a odečíst si DPH? Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 11. 2018 14:12

      .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Re: Kávovar_odpočet DPH
      Co se DPH týká, doporučuji k prostudování § 72 ZDPH
      Pokud by plátce DPH kávu neprodával (s odvodem DPH), tak bych odpočet DPH neuplatnila.

    • 21. 11. 2018 14:16

      Jarča. (neregistrovaný) 77.242.95.---

      Re: Kávovar_odpočet DPH
      Mám za to, že takové věci (do kuchyňky) se dávají běžně do nákladů i s nárokem na odpočet DPH. Neviděla bych v tom problém.
      Samozřejmě pokud jde o běžný typ kávovaru pro občasné vaření kávy
      a ne o profesionální kávovar, který stojí majlant.

    • 21. 11. 2018 15:12

      .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Re: Kávovar_odpočet DPH
      Přirovnala bych to k manipulačním poplatkům za stravenky - také neuplatním odpočet DPH, protože plnění na vstupu není určeno u zaměstnavatele k ekonomické činnosti, ze které by se do státní kasy odvádělo DPH (zjednodušeně řečeno).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).