Hlavní navigace

Technicko-výrobní dokumentace-majetek ?

• (neregistrovaný) 62.209.196.---

22. 11. 2018 10:48

Kupujeme od dodavatele technicko-výrobní dokumentaci pro výrobu konkrétní součásti určitého výrobku. Cena přesahuje hranici pro nehmotný majetek. Jde v každém případě o nehmotný majetek (nehmotné výsledky výzkumu a vývoje, daňový odpis 36 měsíců), nebo mohu použít časové rozlišení a rozpustit náklad po dobu, kterou si sám stanovím ? Existuje nějaký článek, který srozumitelně řeší, co všechno jsem povinen účtovat jako dlouhodobý nehmotný majetek ?
    Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

• 22. 11. 2018 15:54

vladík (neregistrovaný) 82.142.81.---

Re: Technicko-výrobní dokumentace-majete
      Mně osobně hodně pomáhá publikace PhDr. Milana Skály TZ a opravy, kde je i nehmotný majetek, vyšla v Sagitu, je sice staršího data, ale to členění si myslím je stále stejné.

• 23. 11. 2018 7:47

Crt (neregistrovaný) 62.209.196.---

Re: Technicko-výrobní dokumentace-majete
      Tu knihu mám, ale stejně tápu…co to teda vlastně je "technicko-výrobní dokumentace"...je to ocenitelné právo, nebo jsou to nehmotné výsledky výzkumu a vývoje ? V knize je spousta termínů...předměty z práv průmyslového vlastnictví (vynálezy, patenty,průmyslové vzory, užitné vzory, ochranná známka, zlepšovací návrh), pak různé druhy licencí, projekty, programové vybavení, jiné poskytované technické nebo jiné hospodářsky využitelné znalosti, know-how, výrobní postupy, návody k výrobě, atd atd....takže jsem zase na začátku….:o))

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).