Hlavní navigace

Spolupracující osoba - komu hlásit?

  • (neregistrovaný) 46.167.234.---

    22. 11. 2018 15:31

    Manžel je státní zaměstnanec a nepovolili mu mít ŽL. Potřebuji rozdělit příjmy a udělat z něj tedy spolupracující osobu. Musí to jeho zaměstnavatel vědět a schválit? Komu se to vlastně hlásí a jaký je postup? A jde to udělat zpětně za rok 2018?

    • 22. 11. 2018 16:48

      .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Re: Spolupracující osoba - komu hlásit?
      Zda to musí zaměstnavatel vědět a schválit, tam raději nechám odpověď na někom erudovanějším. V Zákoníku práce je upraveno § 304. V Zákonu o státní službě je to upraveno, ale ten neznám takže na §§ neodkáži.

      Zpětně hlásit začátek spolupráce na Českou správu sociálního zabezpečení a na zdravotní pojišťovnu ho bude v současné době stát možná více, než ušetříte. Tyto instituce již začaly využívat svého práva a vyměřují za pozdní splnění povinností sankce. Ani pozdní registrace k dani z příjmu FO na Finančním úřadu by možná nebyla zadarmo.
      Starší diskuze, ale pokud vím, tak sankce zůstaly stejné
      https://business.center.cz/business/diskuze/zprava.aspx?id=1358951

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).