Hlavní navigace

Prohlášení poplatníka - více PP

  • (neregistrovaný)

    22. 11. 2018 18:22

    Prosím, pokud máme ve firmě zaměstnance, kteří mají DPP a pak 2*DPČ a smlouvy se časově překrývají - např. DPP 1.1. - 5.5., DPČ1 28.4. - 15.9., DPČ 2 5.6. - 31.12. - je potřeba mít ke každému pracovnímu poměru prohlášení? Prosím o paragraf. Protože v zákoně o DP je, že se prohlášení podepisuje do 30ti dní do nástupu do firmy, tj. ne začátkem pracovního poměru, což by odpovídalo jen DPP. Systém nám navazuje prohlášení na ukončení evidence ve firmě a ne na ukončení pracovního poměru.
    Díky za paragraf kdy končí uplatnění prohlášení.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 11. 2018 19:07

      asd (neregistrovaný)

      Re: Prohlášení poplatníka - více PP
      Omlouvám se, podepsat do 30dní po VSTUPU do zaměstnání, dle ČSSZ a zákoníku práce je nástup do zaměstnání (vznik pracovního poměru). Vstup je za mne první kontakt do firmy.

    • 22. 11. 2018 19:12

      xJ (neregistrovaný)

      Re: Prohlášení poplatníka - více PP
      Prohlášení poplatníka se podepisuje pro zaměstnavatele a ne pro jednotlivé pracovněprávní vztahy, tak že podle mne, když podepíše prohlášení poplatníka, tak tento podpis trvá po celou dobu, co je u tohoto zaměstnavatele zaměstnán a j jedno, jestli na PP, DPČ nebo DPP, obzvlášť, když se tyto vztahy překrývají..

    • 22. 11. 2018 19:21

      asd (neregistrovaný)

      Re: Prohlášení poplatníka - více PP
      To si myslím právě taky, ale našla jsem tu pár diskuzí, že pokud skončí 31.5. HPP a od 1.6. je na DPP, že se podepisuje dvakrát. Hodinu sedím u ZDP a nemůžu nic k tomu najít. Pokud u nás třeba skončí v lednu a nastoupí v září, dávám podepsat, prostě se skončí evidence, i tak to máme v programu nastaveno. Jinak nevím, jak bych to u 30ti lidí hlídala, protože systém má prohlášení pod zaměstnancem a ne u pracovního poměru...

    • 22. 11. 2018 20:03

      xJ (neregistrovaný)

      Re: Prohlášení poplatníka - více PP
      >>>>Prosím, pokud máme ve firmě zaměstnance, kteří mají
      >>>>DPP a pak 2*DPČ a smlouvy se časově překrývají -
      >>>>např.
      >>>>DPP 1.1. - 5.5., DPČ1 28.4. - 15.9., DPČ 2 5.6. -
      >>>>31.12. - je potřeba mít ke každému pracovnímu poměru
      >>>>prohlášení?

      >>
      >>Prohlášení poplatníka se podepisuje pro
      >>zaměstnavatele
      >>a ne pro jednotlivé pracovněprávní vztahy, tak že
      >>podle mne, když podepíše prohlášení poplatníka, tak
      >>tento
      >>podpis trvá po celou dobu, co je u tohoto
      >>zaměstnavatele zaměstnán a j jedno, jestli na PP, DPČ
      >>nebo DPP,
      >>obzvlášť, když se tyto vztahy překrývají..
      >
      >To si myslím právě taky, ale našla jsem tu pár
      >diskuzí, že pokud skončí 31.5. HPP a od 1.6. je na DPP, že se
      >podepisuje dvakrát. Hodinu sedím u ZDP a nemůžu nic k
      >tomu najít. Pokud u nás třeba skončí v lednu a
      >nastoupí v září, dávám podepsat, prostě se skončí evidence, i
      >tak to máme v programu nastaveno. Jinak nevím, jak
      >bych to u 30ti lidí hlídala, protože systém má prohlášení
      >pod zaměstnancem a ne u pracovního poměru...

      Ty diskuse s tímto názorem se myslím týkaly toho, že jeden den přestává být zaměstnavatel zaměstnavatelem a končí i platnost podpisu prohlášení a následný den se jím zase stane, tak se podepíše znovu. Nevím, jaký máte program na mzdy. Můj mi umožňuje u jednoho zaměstnance několik pracovněprávních vztahů najednou pod jením číslem pracovníka a tím pádem se mi všechny základy daně sečtou a uplatní se u všech podpis prohlášení. Jednotlivé pracovněprávní vztahy se mohou nezávisle na sobě ukončovat a další přidávat podle potřeby, ale podepsané prohlášení se vyplňuje pouze při zadání člověka v osobní kartě a platí pro všechny vztahy.

    • 22. 11. 2018 21:08

      asd (neregistrovaný)

      Re: Prohlášení poplatníka - více PP
      To mám taky tak. Ale i pokud skončí jeden den a druhý nastoupí, tak i tak to vezme, že je stále v evidenci ve firmě, protože nastaví konec evidence na konec poslední smlouvy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).