Hlavní navigace

Změna sídla - finanční úřad

  • (neregistrovaný) 167.114.170.---

    29. 11. 2018 1:07

    Dobrý den, chtěl bych se prosím zeptat, při změně sídla společnosti do jiného města, musím změnu nahlásit do 15 dnů na finanční úřad, kde je společnost aktuálně vedena nebo již na finanční úřad kam bude nově patřit? děkuji za odpověď

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 11. 2018 9:52

      .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Re: Změna sídla - finanční úřad
      Vyhledejte si
      Seznam údajů, na které se nevztahuje oznamovací povinnost registrovaných subjektů (dle § 127 odst. 4 zákona č. 280/2009 Sb., daňový řád, ve znění pozdějších předpisů)

    • 29. 11. 2018 10:14

      Martin.27 (neregistrovaný) 2a00:1028:83d4:----:----:----:----:----

      Re: Změna sídla - finanční úřad
      No úplně to vidím, že to nenahlásím s tím, že si to mají zjistit v OR, a pak dostanu pokutu. Už tolikrát jsem zažil podobné případy a na daném úřadě o změně nic nevěděli, protože nebyl vyplněn změnový formulář. Bohužel jsme v ČR. Takže bych spíše prosil o odpověď na jaký ten FÚ bych to měl hlásit. Děkuji moc

    • 29. 11. 2018 10:20

      Maxx (neregistrovaný) 62.129.61.---

      Re: Změna sídla - finanční úřad
      Když už to hlásit chcete, tak bych to nahlásila na stávající. Oni Vám pak pošlou dopis, ve kterém uvedou, ke kterému datu přechází Váš spis na nový FÚ. Do tohoto data stále patříte pod "starý" FÚ.

      Změny bydliště u OSVČ a tím přechody na nový FÚ u mých klientů proběhly naprosto v pořádku, bez hlášení na FÚ. Opravdu si to zjistili sami.

      PS: snad nemůžete dostat pokutu za něco, co si mají zjistit sami, ne?

    • 29. 11. 2018 10:35

      .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Re: Změna sídla - finanční úřad
      Ve formuláři Oznámení o změně registračních údajů není ani "kolonka" pro uvedení nového sídla firmy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).