Hlavní navigace

PN - 1den odpracován

  • (neregistrovaný) 90.183.127.---

    30. 11. 2018 9:50

    Dobrý den, jak se posuzuje PN ve mzdách .1.den celý odpracován a v týž den počátek neschopnosti. V kolektivní smlouvě máme první 3dny placené.
    Placené bude od zaměstnavatele a bude v ten den i v PN?

    Děkuji moc.
    Sandra R.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 11. 2018 13:45

      xJ (neregistrovaný)

      Re: PN - 1den odpracován
      Zákoník práce § 192

      Vznikla-li dočasná pracovní neschopnost ode dne, v němž má zaměstnanec směnu již odpracovanou, počíná období 14 kalendářních dnů dočasné pracovní neschopnosti pro účely poskytování náhrady mzdy nebo platu následujícím kalendářním dnem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).