Hlavní navigace

Evidence skutečných majitelů -nová firma

  • (neregistrovaný)

    30. 11. 2018 11:19

    Dobrý den,

    právě jsme se dozvěděli o povinnosti evidovat skutečné majitele firem. Nevíte, zda se to týká i nově založené s.r.o. staré měsíc nebo tam dochází k automatickému zápisu při vzniku? Údaje máme totožné s tím, co je v OR. Firmu jsme zakládali přes zalozfirmu.cz, která nás o tom informovala teď a bere si za zápis provedení 1500,- bez DPH + 1000Kč, ...

    Volala jsem na rejstříkový soud v Praze a tam mi velmi neochotná žena opakovala "podívejte se na justici", ale tam o nových společnostech nic není. Víc se semnou bavit nechtěla.

    Děkuju moc.
    KB

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 11. 2018 11:38

      .. (neregistrovaný)

      Re: Evid.skut.majitelů_firma vznik 2018
      Zkuste zjistit, zda v roce 2018 vzniklá společnost spadá pod společnosti, uvedené v Zákonu č. 368/2016 Sb.
      Čl. XIII Přechodné ustanovení

      Jen dodám, že k žádnému "automatickému" zápisu nedochází.
      Nevím, co si bere firma xy za zápis, ale máte firmu, sami se musíte starat. Takto to v ČR (a nejen zde) chodí.

    • 30. 11. 2018 12:01

      KB (neregistrovaný)

      Re: Evid.skut.majitelů_firma vznik 2018
      Děkuju. Vím, že to tak chodí a nemám s tím problém, ani s tím, že si to firma zpoplatňuje. Zkusím to poslat přes datovou schránku, což jsem našla jako oficiální možnost podání a uvídím, zda nám to zpoplatní.

    • 30. 11. 2018 12:01

      Pavel Jirsa (neregistrovaný)

      AML nová společnost
      Jelikož společnost byla zapsaná do OR po 1.1.2018, tak skutečně musí uhradit poplatek 1 000 Kč, osvobození od poplatku se na ni nevztahuje. Je to sice nelogické a diskriminační, ale to je mnoho našich předpisů.

      Jinak cena za zápis je zatím nejnižší co jsem viděl, chtějí za to bez DPH 4 nebo 2 tisíce Kč.

      Ale domnívám se, že to zvládnete sami pomocí návodu a formuláře:

      https://issm.justice.cz/podani-navrhu/info

      Hezký den!

    • 30. 11. 2018 15:11

      s. (neregistrovaný)

      Re: AML nová společnost
      Dobrý den, o celé problematice je výstižný článek na internetu: http://www.ecovislegal.cz/ostatni-pravni-oblasti-nezarazene/formulare-a-web-pro-zapis-skutecneho-majitele-do-evidence-skutecnych-majitelu-jsou-jiz-k-dispozici/
      Vše velmi podrobně popsáno.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).