Hlavní navigace

Finanční služba z EU - DPH?

• (neregistrovaný)

6. 12. 2018 23:20

Dobrý večer, nemáte někdo zkušenost s terminály od společnosti SumUp?
    Resp. asi se lze zeptat obecně: Britská společnost (s EU DIČ) účtuje českému podnikateli (neplátci DPH) finanční služby = poplatky za platby kartou přes jejich terminál. Na faktuře je uvedeno, že poplatky jsou finančními službami osvobozenými od DPH. Tady tedy českému podnikateli dle mě nevzniká povinnost se registrovat jako identifikovaná osoba?

Děkuji za názory.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 1. 2019 16:21

PetraH (neregistrovaný)

Re: finanční služba z EU - DPH?
      Zdravím,
      já se domnívám, že přijetím služby od SumUp jste povinna se registrovat jako osoba identifikavaná k dani. Vycházím i z článku GFŘ (analogie Bookingu, Airbnb...).

https://www.financnisprava.cz/assets/cs/prilohy/d-placeni-dani/2017-10-11_Info_k_danovemu_posouzeni_povinnosti_poskytovatelu_ubytovacich_sluzeb.pdf

• 7. 8. 2019 15:44

Anonym (neregistrovaný) 193.85.19.---

Dobrý den,

z mého pohledu to určitě není úplně analogie s Airbnb a zajímal by mě názor nějakého odborníka. Vyzkoušel jsem si službu SumUp a pouze dojde při poukazování platby na Váš účet k odečtení částky resp. % které máte se SumUp sjednáno (je to fixně tuším 1.9%), že Vám strhnou z transakce, Žádný doklad k tomu podnikateli nevystavují.
      Příklad: Účtoval klientovi 1000Kč, které mi zaplatil kartou, SumUp mi sebere z toho 1,9% transakční poplatek a pošlou mi na můj účet tedy pouze 981Kč. Já ale samozřejmě do DPFO přiznávám 1000Kč. Jak bych měl tedy vykázat těch 19Kč, které mě ta transakce stála? Nemám k tomu žádnou došlou fakturu. Stejně jako nemám výdajový doklad na bankovní poplatek.

Výdělek SumUp nestojí dle mého názoru na nějakých ušmudlaných 19Kč za transakci. Doba než Vám částku připíšou cca 3-5 dní,´. Řečnická otázka... Co si myslíte, že tu dobu s těmi penězi dělají? Odpovím si sám... Za tu dobu zřejmě celý balík financí na tom jejich sběrném účtě protočí na nějakých finančních trzích nebo na úrocích a tak vydělávají. Jen má domněka...

• 17. 9. 2019 12:39

RachelT (neregistrovaný) ---.moju.cz

Neměl by vám přijít přehled k převodům, kde je uvedený poplatek? Mám na starosti firmu, která SumUp začala používat, tak ještě moc nevím, co s tím, ale myslím, že pokud má přijít 560 Kč mínus poplatky 10,92 Kč, tedy přijde 549,08 Kč, což je uvedeno v přehledu, tak v podvojném účetnictví to někam zaúčtovat musím. Co s penězi v mezidobí služba dělá, to je jasné, to je stejné jako u banky, ta taky vaše finance neustále používá na obchody, ale s tím nic asi nenaděláme, to bude podobné. Jen je asi třeba zvážit, jestli 1,95 % není dost velký poplatek.

• 1. 9. 2019 15:08

zdenik (neregistrovaný) 188.244.53.---

A co nákup terminálu za cca 1000 Kč včetně DPH? Je zde uvedeno německé DIČ.

Je zde pořád limit 326 tis. Kč ročně aniž bych se musel stát osobou identifikovanou k dani?

Děkuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).