Hlavní navigace

Ohlášení nového (dalšího) čísla účtu sro

  • (neregistrovaný)

    13. 12. 2018 10:52

    Dobrý den,

    nevíte, zda má s.r.o. - NEplátce DPH povinnost hlásit na FÚ číslo nového bankovního účtu? Jeden účet, který stále zůstává, byl nahlášen při registraci.

    Všude jsem dohledala pouze povinnost pro plátce DPH.

    Z § 127:
    "Dojde-li ke změně údajů, které je povinen daňový subjekt uvádět při registraci, je povinen tuto změnu oznámit správci daně do 15 dnů ode dne, kdy nastala, popřípadě požádat o zrušení registrace, jsou-li pro to dány důvody."

    Jenže o povinnosti uvádět číslo účtu při registraci pro neplátce DPH nikde nic nemůžu dohledat.

    Děkuju moc,
    Hana

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 13. 12. 2018 11:15

      .. (neregistrovaný)

      Re: Ohlášení nového (dalšího) čísla účtu
      POKYNY K VYPLNĚNÍ PŘIHLÁŠKY K REGISTRACI
      pro právnické osoby
      Bod 10
      https://adisepo.mfcr.cz/adistc/adis/idpr_pub/irs/rpo/pokyny/pokyny_irsrpo.pdf

      + návazně Daňový řád § 127 odst. 1) (jak uvádíte)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).