Hlavní navigace

Zápis dětí do prohlášení k dani z příjmu

  • (neregistrovaný)

    14. 12. 2018 14:29

    Dobrý den, mám ještě jeden zapeklitý případ.

    Mladý vdovec, uplatňuje daň. zvýhodnění na dvě děti, rodné listy doloženy,vše v pořádku. Nyní přišel a novým rodným listem na 3 dítě,
    které má se svou přítelkyní. V rodném listě je uveden jako otec, ale nežijí spolu. Jak zapsat toto dítě? Do změnové tabulky zapsat asi narození dítěte, ale pořadí dětí se podle mého nemění, nesplňují podmínku společně hospodařící domácnosti a uplatňovat ho nebude.
    Co myslíte,je to správný postup? A co matka dítěte,náš zam. se mě ptal,
    zda si ho může ona uplatnit u svého zaměst.,je na brigádě. Já myslím
    že ano. Setkal se někdy někdo s tímto případem?


    Děkuji moc za případné názory.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 12. 2018 14:34

      Jitka T. (neregistrovaný)

      Re: Zápis dětí do prohlášení k dani z př
      Ještě se zeptám, co kdyby měli společné bydlení, pak by toto jejich společné dítě bylo v tabulce uvedeno na prvním místě a další dvě děti by se posunuly v pořadí? Čili by měl nárok na vyšší daň. zvýhodnění?

      Děkuji

    • 14. 12. 2018 19:46

      Kara1 (neregistrovaný)

      Re: Zápis dětí do prohlášení k dani z př
      Podle mého názoru když s tím dítětem nemá společnou domácnost, tak ho nikam zapisovat nebude. Toto dítě si může uplatnit pouze rodič, který s ním ve společné domácnosti žije, v tomto případě matka.
      Kdyby měli společnou domácnost, tak on by mohl uplatňovat všechny 3 své děti, na jejich pořadí by nezáleželo. Výše daňového zvýhodnění se tím přece nijak nezmění, vždycky bude jedno dítě 1., další dítě 2. a další dítě 3. Leda že by některé z těch dětí bylo ZTP/P, pak by se vyplatilo uvést ho jako třetí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).