Hlavní navigace

OT: v KH nebude možné použít polotovar

  • (neregistrovaný)

    17. 12. 2018 0:57

    Před dvěma lety jsem napsal, jak se alespoň částečně bránit nové šmírovací povinnosti od vrchnosti:

    https://business.center.cz/business/diskuze/zprava.aspx?id=1369684

    Ale zasílání polotovarů se nelíbí a přitom ho nelze sankcionovat. Proto ST 206 navrhuje novelu, aby se rozšířila možnost sankcí. Ostatně je potřeba získat více prostředků na sanování volebních slibů a zajištění dotací pro ty správné podnikatele.

    Na str. 268 ST 206 se uvádí K bodu 247 (§ 101h odst. 3)

    "V případech, kdy plátce závažně ztěžuje nebo maří správu daně z přidané hodnoty způsobem, který nelze zahrnout do skutkových podstat obsažených v § 101h odst. 1 a 2 zákona o dani
    z přidané hodnoty a nelze tedy podle těchto ustanovení uložit příslušnou pokutu, nelze takové jednání postihnout ani pokutou podle § 101h odst. 3 zákona o dani z přidané hodnoty, protože
    není splněna základní podmínka pro její uložení (tj. předchozí uložení pokuty podle ustanovení § 101h odst. 1 nebo 2 zákona o dani z přidané hodnoty).

    pokračování

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 17. 12. 2018 0:59

      Pavell (neregistrovaný)

      Re: OT: v KH nebude možné použít polotov
      V praxi dochází poměrně často k situaci, kdy plátci záměrně a opakovaně nevyplňují údaje (neuvedou všechny potřebné/požadované údaje nebo uvedou odhadované a nikoliv faktické údaje) v kontrolním hlášení a čekají na výzvu správce daně, na kterou reagují včas a úplně (doplní všechny požadované údaje). Nelze jim tak uložit pokutu podle § 101h odst. 1 ani
      2 zákona o dani z přidané hodnoty. Přesto tímto postupem maří správu daní. Tyto případy je nutno v řádně odůvodněných případech sankcionovat, neboť v tomto případě není možné využít ustanovení pro udělení pokuty dle odstavců 1 a 2.

      Cílem navržené právní úpravy § 101h odst. 3 zákona o dani z přidané hodnoty je tedy umožnit správci daně uložit pokutu do 500 000 Kč v případě, že nelze uložit pokutu podle odstavců 1 a 2 téhož ustanovení.

      Dále se v odstavcích 3 i 6 upřesňuje, že se pro účely kontrolního hlášení zohledňuje správa daně z přidané hodnoty."

      ANO, bude hůř (ale všechno připravované svinstvo od vrchnosti nechci v tento adventní čas publikovat).

      Hezký den!

    • 17. 12. 2018 14:18

      alen1 (neregistrovaný)

      Re: OT: v KH nebude možné použít polotov
      Ale myslí.
      KH přineslo kýžené výsledky jen na pokutách, tak sec přitvrdí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).