Hlavní navigace

Kategorizace prací-řidič tahače

 • (neregistrovaný)

  19. 12. 2018 17:59

  Dobrý večer,

  nevíte někdo, do jaké kategorie patří dálkový řidič tahače z hlediska kategorizace prací a rizik? Nemáte někdo vzor pro žádost o vstupní prohlídku?

  Děkuji

  kv6

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 19. 12. 2018 18:53

   Tomáš Neugebauer (neregistrovaný)

   Re: Kategorizace prací-řidič tahače
   Jednotlivé profese nejsou automaticky zařazeny do některé z kategorií. Zařazení se provádí u každého jednotlivého zaměstnanvatele na základě vyhodnocení konkrétních podmínek zaměstnancem vykonávané práce podle stanovených rizikových faktorů v souladu s vyhláškou č. 432/2003 Sb., ve znění pozdějších předpisů.

   Možné provedení formuláře žádosti o provedení pracovnělékařské prohlídky a lékařský posudek o zdravotní způsobilosti k práci můžete nalézt na adrese: http://bozppo-neu.cz/wp-content/uploads/2018/12/POSUDEK-O-PLP.pdf

   Formulář je dobré vyhotovit ve třech výtiscích (pro lékaře, zaměstnance a zaměstnavatele) a je nutné vyplnit údaje o posuzované osobě a o zaměstnavateli. S takto vyplněnou žádostí budoucího zaměstnance odeslat k lékaři, který vám zajišťuje pracovnělékařské služby (ve stanovených případech je možné odeslat k praktickému lékaři, to však není případ řidiče motorového vozidla). Vhodné je, aby prohlídka proběhla déle než deset dnů před nástupem budoucího zaměstnance do práce (z důvodu, kdyby se někdo nechtěl vzdát svého práva na přezkoumání posudku).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).