Hlavní navigace

Evidence skutečných majitelů - účetní

• (neregistrovaný)

21. 12. 2018 8:18

Dobrý den, prosím o radu k tolik diskutovanému tématu. Chápu, kde zaregistrovat a zapsat skutečné majitele. Jedna věc mi ale není jasná. Já jako účetní několika firem jsem povinná osoba (?) a musím tedy do rejstříku nahlížet (?). Jakým způsobem a hlavně prosím o odkaz, kde se případně mám registrovat, co k tomu potřebuji a jaké povinnosti mi z toho plynou. Daňová kancelář mi tvrdí, že jako účetní se nikam registrovat nemusím, že to jenom úřady a státní instituce budou nahlížet, takže vůbec nevím, co dělat...
    Moc děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

• 21. 12. 2018 8:48

.. (neregistrovaný)

Re: Evidence skutečných majitelů -účetni
      Najít si na konzultace jinou daňovou kancelář.

https://issm.justice.cz/dalkovy-pristup/info

Kdo je oprávněným subjektem
      Oprávněné subjekty, tj. ty, jimž se umožní dálkový přístup, vymezuje § 118g odst. 3 rejstříkového zákona. Dálkový přístup tak bude umožněn:

i. povinné osobě podle zákona o některých opatřeních proti legalizaci výnosů z trestné činnosti a financování terorismu v souvislosti s prováděním identifikace a kontroly klienta, ..

Zákon č. 253/2008 Sb. o některých opatřeních proti legalizaci výnosů z trestné činnosti a financování terorismu

§ 2 Povinné osoby
      (1) Povinnou osobou se pro účely tohoto zákona rozumí
      e) auditor, daňový poradce a účetní,..

• 21. 12. 2018 9:59

Pavel Jirsa (neregistrovaný)

AML Evidence skutečných majitelů -účetni
      Přesně tak, nejde jen o nějaký zápis do nějaké evidence. Ten AML dopadá i na účetní.

To asi nebude daňová kancelář, ale nějaký vinklář, který si na daňového poradce jen hraje a AML nikdy nečetl.

Hezký den!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).