Hlavní navigace

Daň z příjmu FO

 • (neregistrovaný)

  22. 12. 2018 20:05

  Dobrý den,
  za rok 2017 za zaměstnance podal DP zaměstnavatel. Na konci roku 2018 zaměstnanec zjistil, že zapomněl zdanit ještě příjem z pronájmu a prodeje akcií. Podává zaměstnanec dodatečné DP, kde uvede pouze příjmy, které v původním DP nebyly uvedeny ? Nebo musí podat kompletně nové DP, tj. uvést vč.příjmu ze zaměstnání ?
  Děkuji

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 22. 12. 2018 20:46

   .. (neregistrovaný)

   Re: Daň z příjmu FO_nepodané DAP 2017
   Zaměstnavatel nemůže za zaměstnance zpracovávat a podávat Přiznání k dani z příjmu fyzických osob. Leda-že by byl zaměstnavatel současně daňový poradce a zaměstnanec ho ke zpracování a podání DAP zplnomocnil. Zaměstnavatel v případě, že ho o to zaměstnanec požádá a včas dodá všechny relevantní doklady, zpracuje zaměstnanci roční zúčtování daně. Což je něco jiného, než Přiznání k dani z příjmu fyzických osob, podávané na Finanční úřad.

   Pokud zaměstnanec měl povinnost podat Přiznání k dani z příjmu fyzických osob a nepodal ho, tak nyní podá ..ř.á.d.n.é.. DAP a uvede do něj veškeré příjmy, které podléhají dani z příjmu. Takže i příjmy ze zaměstnání. Požádá zaměstnavatele o vystavení Potvrzení o zdanitelných příjmech za rok 2017, které k DAP přiloží.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).