Hlavní navigace

DPP

  • (neregistrovaný)

    27. 12. 2018 12:49

    Dobrý den,
    máme pracovníka se kterým byla uzavřezna DPP. Na základě této dohody má pracovník obdržet 8.000,-- v listopadu a 8.000,- v prosinci.
    Za listopad obdržel odměnu začátkem prosince i byla odvedena daň zvláštní sazbou daně. Teď se mi jedná o prosinec. Myslíte když mu tu odměnu za prosinec vyplatím k poslednímu i k tomuto datu odvedu daň, tak to může být bráno, že v měsíci obdržel na DPP víc než 10.000,--a musela bych odvádět i SP a ZP?
    Děkuji

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 27. 12. 2018 13:26

      xJ (neregistrovaný)

      Re: DPP
      Předpokládám, že odměna za listopad byla zúčtována ve mzdách listopadových a odměna za prosinec bude zúčtována ve mzdách prosincových, tak že se nebude jednat o součet odměn v jednom zúčtovacím období.
      Daň z odměny nebudete odvádět v prosinci, ale v lednu, po zúčtování mezd prosincových a odměna vyplacená za prosinec v prosinci bude vyplacena jako záloha na prosinec a po zúčtování prosincových mezd bude k výplatě 0.

    • 27. 12. 2018 14:19

      .. (neregistrovaný)

      Re: DPP
      Pro tazatele - raději doplňte informace. Co přesně k zúčtování odměny je uvedeno v uzavřené dohodě o provedení práce? Že bude odměna zúčtována po ukončení prací? Nebo že část odměny bude zúčtována ve výplatách za listopad a část odměny bude zúčtována ve výplatách za prosinec? Neptám se na vyplacení odměny z DOPP, ale na zúčtování odměny z DOPP.

    • 27. 12. 2018 17:14

      xJ (neregistrovaný)

      Re: DPP
      Já tomu rozuměla tak, že když byla odvedena srážková daň za listopad v prosinci, tak snad muselo proběhnout za listopad zúčtování. Proč by odváděli daň, když by to byla případně záloha na prosinec?

    • 28. 12. 2018 9:21

      Lenka3 (neregistrovaný)

      Re: DPP
      >>>>Dobrý den,
      >>>>máme pracovníka se kterým byla uzavřezna DPP. Na
      >>>>základě této dohody má pracovník obdržet 8.000,-- v
      >>>>listopadu a 8.000,- v prosinci.
      >>>>Za listopad obdržel odměnu začátkem prosince i byla
      >>>>odvedena daň zvláštní sazbou daně. Teď se mi jedná o
      >>>>prosinec. Myslíte když mu tu odměnu za prosinec
      >>>>vyplatím
      >>>> k poslednímu i k tomuto datu odvedu daň, tak to může
      >>>>být bráno, že v měsíci obdržel na DPP víc než
      >>>>10.000,--a musela bych odvádět i SP a ZP?
      >>>>Děkuji

      >>
      >>Pro tazatele - raději doplňte informace. Co přesně k
      >>zúčtování odměny je uvedeno v uzavřené dohodě o
      >>provedení práce? Že bude odměna zúčtována po ukončení
      >>prací?
      >>Nebo že část odměny bude zúčtována ve výplatách za
      >>listopad a část odměny bude zúčtována ve výplatách za
      >>prosinec? Neptám se na vyplacení odměny z DOPP, ale
      >>na
      >>zúčtování odměny z DOPP.
      >>
      >Já tomu rozuměla tak, že když byla odvedena srážková
      >daň za listopad v prosinci, tak snad muselo proběhnout
      >za listopad zúčtování. Proč by odváděli daň, když by
      >to byla případně záloha na prosinec?
      Dobrý den, děkuji za odpovědi.
      Ano, zúčtování odměny bylo provedeno za listopad k 30.11. a zrovna tak za prosinec bude zúčtování provedeno k 31.12.
      Vyplata za listopad byla vyplacena tuším 5.12., ale mysleli jsme si, že ten prosinec bychom vyplatili k 31.12. Jde mi o to aby nějaká případná kontrola to nevzala tak, že v prosinci vlastně překročila dohoda 10.000,--, když bylo vylaceno 8.000- za listopad a 8.000,- za prosinec.

    • 28. 12. 2018 9:39

      .. (neregistrovaný)

      Re: DPP
      Zákon č. 592/1992 Sb.
      Vyměřovací základ § 3. odst. 1)

      Pokud si výše uvedený odstavec přečtěte zjistíte, že je tam k vyměřovacímu základu zaměstnance a k příjmů uvedeno "zúčtoval". Ne "vyplatil".

      Stejně tak v § 5 odst. 1) Zákona č. 589/1992 Sb.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).