Hlavní navigace

Prodej auta osvč

  • (neregistrovaný)

    2. 1. 2019 11:34

    Dobrý den, prosím o radu.
    v roce 2013 jsem koupil auto. platím silniční daň. uplatňoval jsem a uplatňuju doposud 80% výdajového paušálu.
    Auto chci letos prodat a koupit nové.
    Při prodeji - budu to někde uvádět v daňovém přiznání nebo na přehledech?

    Díky J.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 2. 1. 2019 14:28

      .. (neregistrovaný)

      Re: Prodej auta osvč
      Bylo vozidlo zařazeno do obchodního majetku
      dle § 4 odst. 4) Zákona o daních z příjmů?

      Podmínky pro osvobození příjmu od daně z příjmu FO
      - ZDP § 4 odst. 1 ) písm. c)

      https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1992-586

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).