Hlavní navigace

Faktura ze slovenska

• 10

2. 1. 2019 22:26

Dobrý den,
    prosím o radu s fakturami ze Slovenska, stále v tom tápu. Já jako česká firma registrovaná k DPH v CZ

1) Pokud mám přijatou fakturu za poskytovanou službu od slovenského plátce DPH (uvedeno IČ DPH) a místem plnění je Česká Republika provedu vyměření DPH a uvedu v přiznání na řádku 5, a v případě nároku na odpočet na řádku 43. + v KH A2

2) Pokud mám přijatou fakturu za poskytnutou službu od Slovenského neplátce DPH a místo plnění je ČR provedu také vyměření DPH? a nárok na odpočet? řádky 5 a 43? co v tomto případě uvádím do KH jako identifikaci osoby jejich DIČ?

3) Pokud mám přijatou fakturu za poskytnutou službu od Slovenského plátce DPH s místem plnění na Slovensku (faktura uvedena bez DPH) provádím vyměření ve svém přiznání v Čr či nikoli a provádí ji dodavatel na Slovensku?

4) Pokud mám přijatou fakturu za poskytnuté služby od Slovenského neplátce DPH s místem plnění na Slovensku. Vyměření neprovádím?

5) pokud mám přijatou fakturu za poskytované služby od slovesnkého plátce DPH s místem plnění na slovensku (technické zabezpečení akce například zvukové části, na kulturní akci, kterou naše firma pořádá jak je to s vyměřením DPH? (jedná se o kulturní akci pořádanou naší společností, kde nám slovenská firma pomáha se zabezpečením zvukové aparatury) částka na faktuře je uvedena bez DPH. vyměřuji já v přiznání nebo slovenský dodavetel?

Předem moc děkuji za odpovědi, vím že v zákoně toto vše najdu ale pro rychlou orientaci v problematice zkusím spíše jakou s tím mají praxi ostatní. Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).