Hlavní navigace

Povinný podíl ZPS

  • (neregistrovaný)

    3. 1. 2019 14:10

    Dobrý den,
    prosím počítá se do povinného podílu odpracovaná doba
    za tři dny nemocenské který zaměstnanci nejsou uhrazeny.

    Děkuji velice za odpověď.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 4. 1. 2019 13:02

      iva. (neregistrovaný)

      Re: Povinný podíl ZPS
      Přečtěte si Poučení k tiskopisu, tam to všechno je:
      https://formulare.mpsv.cz/okprace/cs/form/edit.jsp?FN=OznZozp190101820&CMD=EditForm&SSID=RoTwcQKd1Cdz7mL_z088uTH2mVoi5XjI

      Počet odpracovaných hodin se zvyšuje o neodpracované hodiny:
      - z důvodu překážek v práci na straně zaměstnance, pokud se jedná o překážky, při kterých má zaměstnanec nárok na náhradu mzdy nebo platu nebo mu podle § 192 odst. 1 část věty druhé za středníkem zákoníku práce náhrada mzdy nebo platu nepřísluší za první tři dny dočasné pracovní neschopnosti

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).