Hlavní navigace

okamžitá výpověď ze strany zam-ce

  • (neregistrovaný)

    4. 1. 2019 12:53

    dobrý den, mohu dát okamžitou výpověď zam-teli, pokud mi dluží za červenec/2018 část výplaty? a mohu ji dát, i kdyby mi dlužil jedinou korunu? nebo to je nějak "časově"ohraničeno, kdy nárok ji dát pak propadá? (myslím, jestli v zák. práce není uvedeno, že ji mohu dát max. do 2 let od měsíce, za který mi dluží). děkuji

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 4. 1. 2019 14:44

      pája

      Re: okamžitá výpověď ze strany zam-ce
      § 59 zák.práce-
      zaměstnanec můžer okamžitě zrušit pr.poměr pouze do 2 měsíců ode dne, kdy se o důvodu k okamžitému zrušení dozvěděl, nejpozději do 1 roku ode dne, kdy tento důvod vznikl.

      U vás je důvodem nevyplacení části výplaty za červenec 2018, o tomto důvodu jste věděla minimálně ode dne splatnosti, což je v prodloužení
      dle § 56/1b) ZP, 16. září 2018.

    • 4. 1. 2019 16:24

      VH

      Re: okamžitá výpověď ze strany zam-ce
      Pokud vám zaměstnavatel dluží 1 Kč, zrušit PP okamžitě při dodržení lhůt a ostatních zákonných podmínek můžete, ale pokud by zaměstnavatel uplatnil žalobu na neplatnost rozvázání PP, nepochybně by měl ve věci úspěch. I když ZP hovoří o jakékoliv dlužné části mzdy, z judikatury vyplývá, že by se mělo jednat o dlužnou částku v takové výši, jejíž nevyplacení vás ohrozí na obživě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).