Hlavní navigace

Odpis automobilu při zajišť převodu

  • (neregistrovaný)

    6. 1. 2019 19:15

    Dobrý den, prosím o radu jak se postupuje při odpisování při koupi osobního vozidla s úvěrovou smlouvou v případě,že není uzavřena SMLOUVA O VÝPUJČCE ÚVĚROVANÉHO MAJETKU PO DOBU ZAJIŠTĚNÍ ZÁVAZKU PŘEVODEM PRÁVA, ale v úvěrové smlouvě je Dohoda o zajištovacím převodu vlastnického práva, na základě které se převádí vlastnické právo na úvěrující společnost po dobu splácení a uživatel vozidla je uveden jako provozovatel, následně po splacení se provede zpětný převod vlastnického práva na uživatele. Může provozovatel - uživatel vozidla vozidlo odepisovat ? Děkuji.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 6. 1. 2019 21:57

      .. (neregistrovaný)

      Re: Odpis automobilu při zajišť převodu
      § 28 odst. 4) Zákona o daních z příjmů
      https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1992-586

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).