Hlavní navigace

daňové zvýhodnění na děti

  • (neregistrovaný)

    7. 1. 2019 17:30

    prosím o radu

    zaměstnanec chce uplatňovat zvýhodnění na děti jednorázově za celý rok a ne jako doposud měsíčně

    1) jak to uvedu v prohlášení popl. daně?
    2) částku tedy získá ale až v ročním zúčtování?


    asi to mít raději od něj písemně podepsané

    děkuji

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 7. 1. 2019 20:00

      .. (neregistrovaný)

      Re: daňové zvýhodnění na děti_až v RZD
      ad 1/ PROHLÁŠENÍ poplatníka daně z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti
      první strana zcela dole bod 5)

      https://www.financnisprava.cz/assets/tiskopisy/5457_26.pdf?201901071934


      ad 2/ těžko říct, také se může stát, že v během roku zaměstnanec dlouhodobě onemocní, nebude mít roční příjem dle § 6 či § 7 ZDP alespoň ve výši šestinásobku minimální mzdy a pak nedostane ani část bonusu na děti který mohl mít, pokud by uplatňoval daňové zvýhodnění již v průběhu roku.

      OT. Ale to není věc mzdové účetní, v tomto poslední dobou nedoporučuji být příliš proaktivní. Co ale zvažuji je, že před tím, než předám zpátky Prohlášení klientovi pro zaměstnance pro nějaké doplnění, tak že si ho zkopíruji. Aby se mi nestalo, že tam "zpětně" vyplní, že vlastně chtěl daňové zvýhodnění nebo nějakou slevu od začátku roku. A jak pak bude mzdová účetní dokazovat, že to tam předtím nebylo.

    • 8. 1. 2019 7:55

      ooo (neregistrovaný)

      Re: daňové zvýhodnění na děti_až v RZD
      mnohokrát děkuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).