Hlavní navigace

DPH, Kontrolní hlášení

• (neregistrovaný)

9. 1. 2019 9:47

Dobrý den,

přišla mi od FÚ výzva ke změně, doplnění nebo potvrzení údajů na kontrolní hlášení za 10/2018.

Znění: Daňový subjekt v oddílu A.4. kontrolního hlášení nevykázal za výše uvedené období hodnotu uskutečněných zdanitelných plnění, která by odpovídala hodnotě přijatých zdanitelných plnění s místem plnění v tuzemsku vykázaných plátcem v oddílu B.2. kontrolního hlášení za období listopad 2018, který identifikoval daňový subjekt v kolonce DIČ dodavatele. Výše popsaný nesoulad byl zaznamenán u ev. č. daňového dokladu:

Faktury, které jsou v seznamu vypsány jsou v DUZP 31.10.2018 tudíž jsou v DPH a KH v 10/2018.

Jedná se mi o to, že když jsem tvořila DPH a KH za 10/2018, žádná chyba EPU nebyla, tvářilo se všechno v pořádku.
    Teď ale když mi přišla ta výzva, tak jsem zjistila, že v kontrolním hlášení v podobě PDF, které si tisknu pro sebe v tom výčtu faktur, tyto faktury nejsou.
    Když jsem pátrala dále, proč je tomu tak, zjistila jsem, že fakturám 3/4 které jsou v seznamu na potvrzení nebo doplnění údajů nemají přímo ve vydané faktuře v kolonce DIČ nic vyplněné. DIČ je prázdné.

Když jsem se podívala na výčet dokladů v DPH u nás v systému, tak tam tyto faktury jsou uvedeny, v KH v systému je mám také uvedeny.

Jak tedy postupovat? Jsou tyto faktury promítnuty do KH, nebo ne?
    Částka základu DPH a kontrolní hlášení obě sedí.

Co mám v tomto případě dělat? Děkuji moc za odpověď.

Skuhrovcová Eliška

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).