Hlavní navigace

Dohoda o PP

  • (neregistrovaný)

    9. 1. 2019 19:15

    Dobrý den, byla jsem na brigádě na DPP. Měla jsem 9OOOKč měsíčně hrubého a podepsala jsem růžový tiskopis.
    Nyní jsem požáda o potvrzení o zdanitelných příjmech. Paní účetní mi na něm potvrdila pouze celkové příjmy. Neměla by tam být vyčíslená i skutečně sražená záloha na daň? Děkuji za radu.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 1. 2019 19:34

      .. (neregistrovaný)

      Re: Dohoda o PP_Potvrzení o příjmech
      Máte to dobře. Pokud jste měla měsíční zálohu na daň 1350,-Kč poníženou o slevu na poplatníka, tak výsledná skutečně sražená záloha daně byla nula.

    • 9. 1. 2019 19:39

      Jalka (neregistrovaný)

      Re: Dohoda o PP_Potvrzení o příjmech
      >>Dobrý den, byla jsem na brigádě na DPP. Měla jsem
      >>9OOOKč měsíčně hrubého a podepsala jsem růžový
      >>tiskopis.
      >> Nyní jsem požáda o potvrzení o zdanitelných
      >>příjmech.
      >>Paní účetní mi na něm potvrdila pouze celkové příjmy.
      >>Neměla by tam být vyčíslená i skutečně sražená záloha
      >>na daň? Děkuji za radu.
      >
      >Máte to dobře. Pokud jste měla měsíční zálohu na daň
      >1350,-Kč poníženou o slevu na poplatníka, tak výsledná
      >skutečně sražená záloha daně byla nula.
      >Aha... takže si daňové přiznání dělat nemusim, když jsem z dohody žádnou daň nezaplatila.

    • 9. 1. 2019 19:52

      .. (neregistrovaný)

      Re: Dohoda o PP_Potvrzení o příjmech
      To záleží i na dalších zdanitelných příjmech, zda budete mít povinnost podat Přiznání k dani z příjmů FO. Podivejte se na § 38g Zákona o daních z příjmů.

      § 38g Daňové přiznání k dani z příjmů fyzických osob
      https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1992-586#f1461321

    • 9. 1. 2019 20:09

      Jalka (neregistrovaný)

      Moc děkuji.
      >>>>Dobrý den, byla jsem na brigádě na DPP. Měla jsem
      >>>>9OOOKč měsíčně hrubého a podepsala jsem růžový
      >>>>tiskopis.
      >>>> Nyní jsem požáda o potvrzení o zdanitelných
      >>>>příjmech.
      >>>>Paní účetní mi na něm potvrdila pouze celkové příjmy.
      >>>>Neměla by tam být vyčíslená i skutečně sražená záloha
      >>>>na daň? Děkuji za radu.
      >>>
      >>>Máte to dobře. Pokud jste měla měsíční zálohu na daň
      >>>1350,-Kč poníženou o slevu na poplatníka, tak
      >>>výsledná
      >>>skutečně sražená záloha daně byla nula.
      >>>Aha... takže si daňové přiznání dělat nemusim, když
      >>>jsem z dohody žádnou daň nezaplatila.
      >
      >To záleží i na dalších zdanitelných příjmech, zda
      >budete mít povinnost podat Přiznání k dani z příjmů FO.
      >Podivejte se na § 38g Zákona o daních z příjmů.
      >
      >§ 38g Daňové přiznání k dani z příjmů fyzických
      >osob
      >https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1992-586#f1461321

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).