Re:Roční zúčtování daně_nedodané doklady
Ke zpracování RZD
ZDP § 38ch odst. 3) věta poslední
.......
Pokud nedonese zaměstnanec v termínu doklady k zúčtování slev, k zúčtování nezdanitelných částí základu daně a k daňovému zvýhodnění na děti, nelze v RZD uplatnit. Doporučuji ale zaměstnance následně písemně upozornit, že mu dané položky nebyly uplatněny a z jakého důvodu.
.......
V Povídání GFŘ zcela dole
https://www.financnisprava.cz/cs/dane/dane/dan-z-prijmu/informace-stanoviska-a-sdeleni/2018/sdeleni-pro-platce-dane-ze-zavisle-cinnosti-k-gdpr-9268
.......
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Maximální ceny pohonných hmot ve čtvrtek klesnou, určilo ministerstvo
Venkovské obchody budou moci získat od státu až 130 tisíc korun, startuje další výzva
Bizár Schillerové: Příspěvek na zábavu bude daňově výhodnější než na prevenci rakovin
Jednotné měsíční hlášení zaměstnavatelů se týká i jednatelů společností
Stát zveřejnil maximální ceny paliv. Od zítřka nesmí pumpy zdražit nad limit
Finanční správa začíná vracet peníze. Podívejte se, kdy vám dorazí
11. 1. 2019 11:38
Dobrý den, mohu poprosit o radu, zaměstnanec si zažádal o vyúčtování daně za rok 2018, kde vypsal, že měl více zaměstnavatelů, ale do 15.2. nedonese potvrzení o zdanitelných příjmech, postup je ten, že vyúčtování neprovedeme? Když si vypíše např. životní pojištění, ale nedonese potřebné dokumenty, tak jej nezahrneme do nezdanitelných základů? Děkuji