Hlavní navigace

Otec na rodičovsá dovolená opět

  • (neregistrovaný)

    14. 1. 2019 7:59

    Dobrý den, prosím o radu zaměstnanec byl loni nějakou dobu na rodičovské dovolené, nyní půl roku pracuje a opět by chtě jít na rodičovskou dovolenou- musí mu to zaměstnavatel umožnit? , když brání tomu provozní důvody děkuji moc

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 14. 1. 2019 8:24

      .. (neregistrovaný)

      Re: Otec na rodičovsá dovolená opět
      Ano, zaměstnavatel musí zaměstnanci umožnit i opakované čerpání rodičovské dovolené a to až do doby, kdy dítě dosáhne věku 3 let.
      Pokud se podíváte na § 191 a § 196 a násl. ZP, žádné omezení kvůli provozním důvodům zaměstnavatele tam uvedeno u čerpání rodičovské dovolené není. Např. na rozdíl od nepřítomnosti zaměstnance v práci po dobu poskytování dlouhodobé péče.

    • 14. 1. 2019 8:28

      francova (neregistrovaný)

      Re: Otec na rodičovsá dovolená opět
      >>Dobrý den, prosím o radu zaměstnanec byl loni nějakou
      >>dobu na rodičovské dovolené, nyní půl roku pracuje a
      >>opět by chtě jít na rodičovskou dovolenou- musí mu to
      >>zaměstnavatel umožnit? , když brání tomu provozní
      >>důvody děkuji moc
      >
      >Ano, zaměstnavatel musí zaměstnanci umožnit i
      >opakované čerpání rodičovské dovolené a to až do doby, kdy
      >dítě dosáhne věku 3 let.
      >Pokud se podíváte na § 191 a § 196 a násl. ZP, žádné
      >omezení kvůli provozním důvodům zaměstnavatele tam
      >uvedeno u čerpání rodičovské dovolené není. Např. na
      >rozdíl od nepřítomnosti zaměstnance v práci po dobu
      >poskytování dlouhodobé péče.

      Děkuji
      >

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).