Hlavní navigace

Změna v průběhu pracovní neschopnosti?

 • (neregistrovaný)

  15. 1. 2019 11:24

  Dobrý den. Nemáte, prosím, někdo podobnou zkušenost? V krátkosti - zaměstnanec měl PN z důvodu prac. úrazu od 11.4. 2018 do 9.9.2018. Nyní pojišťovna žádá přepočítat ztrátu na výdělku z důvodu, že dle doloženého bolestného bylo léčení a pracovní neschopnost pro prac. úraz ukončeno 12.7.2018. Může lékař v průběhu nemoci změnit "diagnozu/důvod léčení" aniž by ukončil jednu neschopnost a druhou vystavil? Nevím, co s tím. V pojišťovně řekli, že buď je špatné potvrzené bolestné nebo je chyba u neschopenky. Zatím se mi nedaří nakontaktovat ani lékařku ani zaměstnance, tak jsem si dovolila požádat o Vaše názory. Děkuji, pokud se někdo budete mým dotazem zabývat. Hezký den.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 15. 1. 2019 18:44

   Tomáš Neugebauer (neregistrovaný)

   Re: Změna v průběhu pracovní neschopnost
   Na váš dotaz může odpověď dát pouze ošetřující lékař. Doporučuji vyžádat si od něj potvrzení od kdy, do kdy trvala dočasná pracovní neschopnost z důvodu prodělaného pracovního úrazu. Toto potvrzení použít pro jednání s pojišťovnou, případně podle něj upravit výši náhrady ušlého výdělku.

   Stává se, že zaměstnanec onemocní např. chřipkou, a tak na dočasnou pracovní neschopnost z důvodu pracovního úrazu naváže další dočasná pracovní neschopnost. Lékař by měl vypsat novou, ale nechá běžet starou. Poté zákonitě vznikne problém z náhradou škody a nemajetkové újmy, které zaměstnanci vznikly, zvláště byla-li mu náhrada vyplácena zálohově (nejen z tohoto důvodu doporučuji zálohu ve výši 20 až 30 %).

  • 15. 1. 2019 22:30

   boba (neregistrovaný)

   Re: Změna v průběhu pracovní neschopnost
   Dobrý večer, děkuji za Vaší radu, zítra bych měla s lékařkou mluvit. Tak snad to dořešíme. Zkoušela jsem sociálku, ale tam neměli ani názor. Ještě jednou díky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).