Hlavní navigace

Roční vyrovnání daní a mateřská

  • (neregistrovaný)

    18. 1. 2019 8:58

    Dobrý den,

    prosím o Váš názor: Zam-kyně odpracovala celý leden 2018, její hrubá mzda byla cca 16.000 Kč. Od 1.2.2018 nástup na nemocenskou, v srpnu 2018 na mateřskou, v září porodila dceru. Lze provést v tomto případě roční vyrovnaní daní a zahrnout daň z lednové mzdy a bonus na dceru za září-prosinec? Já mám dojem, že je to možné jen v případě, kdyby si vydělala minimálně 48.000 Kč, nemám pravdu? Děkuji za Vaše názory.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 1. 2019 9:06

      Líba (neregistrovaný)

      Re: Roční vyrovnání daní a mateřská
      Tak to už je hodně stará informace.

      "Daňový bonus může uplatnit poplatník, který ve zdaňovacím období měl příjem podle § 6 nebo 7 alespoň ve výši šestinásobku minimální mzdy."

    • 14. 2. 2019 10:21

      itchynek (neregistrovaný)

      Re: Roční vyrovnání daní a mateřská
      Dobry den, pani Libo, mohla bych jeste dotaz k predeslemu? Plati tento sestinasobek i v pripade predcasneho starobniho duchodce, ktery mel Dohodu a srazela se mu srazkova dan a jeho prijem za rok 2018 byl 72.000 Kc? Dekuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).