Hlavní navigace

Výdajový paušál

  • (neregistrovaný)

    18. 1. 2019 12:40

    Dobrý den!
    OSVČ pracuje jako zahradník a v ŽL má uvedeno: Poskytování služeb pro zemědělství, zahradnictví, rybářství....
    Spadá do paušálu 80% nebo 60%?
    Pokud bude danit paušálem, tak musí o to žádat FÚ?
    Děkuji

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 18. 1. 2019 12:53

      .. (neregistrovaný)

      Re: Výdaje procentem z příjmů_živn.volná
      Jedná se o živnost volnou, OSVČ může uplatnit výdaje procentem z příjmů dle § 7 odst. 7) písmeno b) ZDP

      / 60 % z příjmů ze živnostenského podnikání; nejvýše lze však uplatnit výdaje do částky 600000 Kč, .. /

      https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1992-586

      Finanční úřad není zapotřebí žádat o možnost uplatnění výdajů procentem z příjmů. Je to zcela na rozhodnutí poplatníka.

    • 18. 1. 2019 12:56

      lenak (neregistrovaný)

      Re: Výdaje procentem z příjmů_živn.volná
      >>Dobrý den!
      >>OSVČ pracuje jako zahradník a v ŽL má uvedeno:
      >>Poskytování služeb pro zemědělství, zahradnictví,
      >>rybářství....
      >>Spadá do paušálu 80% nebo 60%?
      >>Pokud bude danit paušálem, tak musí o to žádat FÚ?
      >>Děkuji
      >
      >Jedná se o živnost volnou, OSVČ může uplatnit výdaje
      >procentem z příjmů dle § 7 odst. 7) písmeno b) ZDP
      >
      >/ 60 % z příjmů ze živnostenského podnikání; nejvýše
      >lze však uplatnit výdaje do částky 600000 Kč, .. /
      >
      >https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1992-586
      >
      >Finanční úřad není zapotřebí žádat o možnost uplatnění
      >výdajů procentem z příjmů. Je to zcela na rozhodnutí
      >poplatníka.
      >Děkuji moc!
      A když z této činnosti uplatní 60% a má ještě pronájem, tak tam uplatní 30% . je to takto v pořádku? Děkuji

      >
      >

    • 18. 1. 2019 13:03

      .. (neregistrovaný)

      Re: Výdaje procentem z příjmů_živn.volná
      Pronájem - činnost prováděná na základě živnostenského listu (krátkodobý, platforma airbnb,..),
      nebo pronájem (dlouhodobý) s příjmy zdaněnými podle § 9 ZDP?

    • 18. 1. 2019 13:18

      lenak (neregistrovaný)

      Re: Výdaje procentem z příjmů_živn.volná
      >>>>Dobrý den!
      >>>>OSVČ pracuje jako zahradník a v ŽL má uvedeno:
      >>>>Poskytování služeb pro zemědělství, zahradnictví,
      >>>>rybářství....
      >>>>Spadá do paušálu 80% nebo 60%?
      >>>>Pokud bude danit paušálem, tak musí o to žádat FÚ?
      >>>>Děkuji
      >>>
      >>>Jedná se o živnost volnou, OSVČ může uplatnit výdaje
      >>>procentem z příjmů dle § 7 odst. 7) písmeno b) ZDP
      >>>
      >>>/ 60 % z příjmů ze živnostenského podnikání; nejvýše
      >>>lze však uplatnit výdaje do částky 600000 Kč, .. /
      >>>
      >>>https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1992-586
      >>>
      >>>Finanční úřad není zapotřebí žádat o možnost
      >>>uplatnění
      >>>výdajů procentem z příjmů. Je to zcela na rozhodnutí
      >>>poplatníka.
      A.
      >>>Děkuji moc!
      >>A když z této činnosti uplatní 60% a má ještě
      >>pronájem, tak tam uplatní 30% . je to takto v pořádku?
      >>Děkuji
      >
      >Pronájem - činnost prováděná na základě živnostenského
      >listu (krátkodobý, platforma airbnb,..),
      >nebo pronájem (dlouhodobý) s příjmy zdaněnými podle §
      >9 ZDP?
      >
      AIRBNB..

    • 18. 1. 2019 13:41

      .. (neregistrovaný)

      Re: Výdaje procentem z příjmů_živn.volná
      Takže se nejedná o pronájem, ale o ubytovací služby.

      Pak záleží na tom, zda má poplatník na tyto služby živnostenské oprávnění. Pokud má, tak může uplatnit výdaje procentem z příjmů dle § 7 odst. 7) písmeno b) ZDP. Pokud nemá, tak bych doporučila konzultaci u daňového poradce. Možná doporučí uplatnit výdaje dle § 7 odst. 7) písmeno d) ZDP. Ale nejsem daňový poradce, takže bez záruky.

      Doporučuji k pročtení informaci Finanční správy o daňových povinnostech subjektů poskytujících ubytování prostřednictvím internetových platforem z 11. října 2017

    • 18. 1. 2019 13:47

      lenak (neregistrovaný)

      Re: Výdaje procentem z příjmů_živn.volná
      Děkuji. Má na to ŽL- ubytovací služby. Takže par.7.
      Může uplatnit 60% paušál?

    • 18. 1. 2019 13:59

      .. (neregistrovaný)

      Re: Výdaje procentem z příjmů_živn.volná
      CO máte pořád s tím paušálem? Uvádí se v § 7 odst. 7) ZDP něco o paušálu?

    • 18. 1. 2019 14:04

      lenak (neregistrovaný)

      Re: Výdaje procentem z příjmů_živn.volná
      >>>>>>>>Dobrý den!
      >>>>>>>>OSVČ pracuje jako zahradník a v ŽL má uvedeno:
      >>>>>>>>Poskytování služeb pro zemědělství, zahradnictví,
      >>>>>>>>rybářství....
      >>>>>>>>Spadá do paušálu 80% nebo 60%?
      >>>>>>>>Pokud bude danit paušálem, tak musí o to žádat FÚ?
      >>>>>>>>Děkuji
      >>>>>>>
      >>>>>>>Jedná se o živnost volnou, OSVČ může uplatnit výdaje
      >>>>>>>procentem z příjmů dle § 7 odst. 7) písmeno b) ZDP
      >>>>>>>
      >>>>>>>/ 60 % z příjmů ze živnostenského podnikání; nejvýše
      >>>>>>>lze však uplatnit výdaje do částky 600000 Kč, .. /
      >>>>>>>
      >>>>>>>https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1992-586
      >>>>>>>
      >>>>>>>Finanční úřad není zapotřebí žádat o možnost
      >>>>>>>uplatnění
      >>>>>>>výdajů procentem z příjmů. Je to zcela na rozhodnutí
      >>>>>>>poplatníka.
      Omlouvám se.... Výdaj procentem...
      >>>>A.
      >>>>>>>Děkuji moc!
      >>>>>>A když z této činnosti uplatní 60% a má ještě
      >>>>>>pronájem, tak tam uplatní 30% . je to takto v
      >>>>>>pořádku?
      >>>>>>Děkuji
      >>>>>
      >>>>>Pronájem - činnost prováděná na základě
      >>>>>živnostenského
      >>>>>listu (krátkodobý, platforma airbnb,..),
      >>>>>nebo pronájem (dlouhodobý) s příjmy zdaněnými podle §
      >>>>>9 ZDP?
      >>>>>
      >>>>AIRBNB..
      >>>
      >>>Takže se nejedná o pronájem, ale o ubytovací služby.
      >>>
      >>>Pak záleží na tom, zda má poplatník na tyto služby
      >>>živnostenské oprávnění. Pokud má, tak může uplatnit
      >>>výdaje procentem z příjmů dle § 7 odst. 7) písmeno b)
      >>>ZDP.
      >>>Pokud nemá, tak bych doporučila konzultaci u daňového
      >>>poradce. Možná doporučí uplatnit výdaje dle § 7 odst.
      >>>7) písmeno d) ZDP. Ale nejsem daňový poradce, takže
      >>>bez záruky.
      >>>
      >>>Doporučuji k pročtení informaci Finanční správy o
      >>>daňových povinnostech subjektů poskytujících
      >>>ubytování
      >>>prostřednictvím internetových platforem z 11. října
      >>>2017
      >>>
      >>>
      >>>
      >>Děkuji. Má na to ŽL- ubytovací služby. Takže par.7.
      >>Může uplatnit 60% paušál?
      >
      >CO máte pořád s tím paušálem? Uvádí se v § 7 odst. 7)
      > ZDP něco o paušálu?
      >
      >
      >

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).