Hlavní navigace

přefakturace nájmu

  • (neregistrovaný)

    18. 1. 2019 17:10

    Dobrý den chtěla bych se zeptat, přítel má pronajatý prostor k podnikání a část prostor bude teď užívat mamka také k podnikání. Je potřeba aby jí nájem přefakturovával? Nebo stačí udělat nějakou dohodu o spoluužívání prostoru zdarma.Jde o to, že přítel má výdaje paušálem a přefakturace by mu uměle navýšila příjmy za něco, z čeho žádný zisk nemá. Děkuji

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 18. 1. 2019 17:35

      .. (neregistrovaný)

      Re: přefakturace nájmu
      Přefakturovat část nájmu nemusí, ale bude muset navýšit svůj základ daně a daň z příjmu FO zaplatit jako kdyby měl z podnájmu příjem.

      Viz. ZDP § 23 odst. 7)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).