Hlavní navigace

Úhrada ze soukromého účtu

 • (neregistrovaný)

  21. 1. 2019 13:58

  Zaplatil jsem zboží na firmu převodem ze soukromého účtu, bude to problém pro DPH a daň z příjmu? Musí se něco dokládat finančnímu úřadu? V dańové evidenci budu muset zadat likvidaci faktury bez vazby na hotovostní pokladnu nebo podnikatelský účet, což není úplně standardní.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 21. 1. 2019 19:51

   Eva M.

   Re: úhrada ze soukromého účtu
   V DE je to relativně snadné. Můžete např. vytisknout potvrzení o platbě faktury ze soukromého emailu a udělat k tomu pokladní výdej.

  • 21. 1. 2019 19:59

   .. (neregistrovaný)

   Re: úhrada ze soukromého účtu
   Aby se pak podnikatel dostal v pokladně do minusu? Proč uměle navyšovat výdaj z pokladny, když je skutečnost jiná? Když "daňový" výdaj z pokladny, tak to chce doložit stvrzenkou od osoby, které bylo placeno. Co když to byla platba vyšší jak limit uvedený v zákonu proti praní špinanavých peněz? Když už podnikatel neumí převést peněžní prostředky ze soukromého účtu na podnikatelský účet a pak provést platbu "daňového" výdaje, tak to je už lepší zavést soukromý účet do DE, resp. platby z tohoto účtu jako bezhotovostní platby ze soukromého účtu. Stejně se při případné kontrole FÚ nevyhne s největší pravděpodobností tomu, že mu FÚ "projede" i příjmy na soukromém účtu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).