Hlavní navigace

Exekuce -pořadí-kontrola

• (neregistrovaný)

22. 1. 2019 12:01

dobrý den, prosím Vás o kontrolu zda správný postup:
    zaměstnanci srážíme dvě exekuce najednou (my jsme první plátci) 1 přednostní + 1 nepřednostní. Dnes přišla další přednostní pohledávka z OSSZ. Znamená to pro nás přednostní kterou srážíme budeme srážet dál, nepřednostní srážet skončíme (oznámíme exekutorovi)a místo ní budeme srážet tuto dnešní novou ( také jsme první plátci)?
    děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 1. 2019 12:27

jasná. (neregistrovaný)

Re: exekuce -pořadí-kontrola
      Domnívám se, že byste z jedné třetiny měla srážet poměrnou výši na předností i nepřednostní exekuci a druhé třetina + částka zabavitelná bez omezení se pošle na přednostní exekuci. Nová předností exekuce bude čekat v pořadí až se dosráží první přednostní exekuce. Tak bych já postupovala.

• 22. 1. 2019 13:05

Val. (neregistrovaný)

děkuji paní jasná, vždycky jsem ráda když mi odpovídáte, ale teď nevím jestli je dobře jak jsme srazili za 12/2018
      prosím podívejte se na to:

nemá žádné vyživované osoby
      čistý příjem 15306,-
      na přednostní sraženo 3026
      na nepřednostní také 3026
      děkuji za ochotu

• 22. 1. 2019 13:15

jasná. (neregistrovaný)

Možná jsem to já špatně pochopila, vycházím z toho, že obě exekuce byly doručeny ve stejný den. Když ale čtu znovu váš dotaz, tak už si s tím nejsem tak jistá. Můžete upřesnit? Napište přesně datum, kdy byly exekuce doručeny prvnímu plátci.

• 22. 1. 2019 13:40

Val. (neregistrovaný)

děkuji, takže - první nepřednostní došla 19.11.18 (1.plátci jsme my) ,nabytí pr.moci 26.11.2018 - srážíme
      přednostní - došla 3.12.2018 (1.plátci jsme my),nabytí pr.moci 14.12.2018 - srážíme a dnes přišla ta nová přednostní z 21.1.2019 my jsme první plátci
      děkuji

• 22. 1. 2019 13:47

jasná. (neregistrovaný)

Tak to jsem původně špatně pochopila. Budete srážet jednu třetinu na nepřednostní exekuci a druhou třetinu + částku zabavitelnou bez omezení na přednostní exekuci ze dne 3.12.2018. Nová přednostní exekuce bude čekat v pořadí až se dosráží první přednostní exekuce.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).