Hlavní navigace

Zrušení ŽP (pl.zaměstnavatel)XDP

• (neregistrovaný)

24. 1. 2019 14:19

Dobrý den,

prosím Vás o utříbení myšlenek - nějak jsem se zamotala.
    Dělám DP známému, kterému platil zaměstnavatel životní pojištění (platil pouze zaměstnavatel, zaměstnanec neplatil nic). Nastoupil k jinému zaměstnavateli a pojištění zrušil.

Mám před sebou potvrzení o zdanitelných příjmech za roky 2015 - 2018. V roce 2018 jsou dva zaměstnavatelé.

Tápu, jak to uvést do přiznání. Sečnu úhrn příjmů od obou zaměstnavatelů a přičtu k tomu příspěvky zaměstnavatele na ř. 15 a tento součet uvedu v DP na ř. 31?

Zaměstnavatel od roku 2015 vyplatil příspěvek ve výši 25 543 Kč.
    Zaměstnanec ještě uplatňuje 2 x krev a úroky z úvěru 2 708 Kč.
    Uplatňuje 3 děti.

Čekala jsem, že mu vyjde daňová povinnost (kvůli tomu zrušenému pojištění), ale má přeplatek skoro 4 tis. Kč.
    Tak jsem znejistěla.
    Poradíte mi, jak bych si mohla výpočet ověřit?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 1. 2019 14:32

.. (neregistrovaný)

Re: Zrušení ŽP (pl.zaměstnavatel)XDP
      Zaměstnavatele měl v roce 2018 poplatník celý rok? Slevu na dani na poplatníka a Daňové zvýhodnění na děti uplatňoval celý rok?

• 24. 1. 2019 14:57

pko (neregistrovaný)

Re: Zrušení ŽP (pl.zaměstnavatel)XDP
      Ano - první zaměstnavatel 1.-8.2018 a druhý zaměstnavatel 9.-12.2018. Slevu na poplatníka a DZ uplatňoval po celý rok. Je možný, že třeba marodil.
      Zkusila jsem výpočet bez toho příspěvku na pojištění - jen příjmy od obou zaměstnavatelů a k tomu 2 x krev a úroky a vychází vratka přes 7 tis. Kč, tak to tak asi bude.
      Píši ty příspěvky zaměstnavatele do ř. 31 na DP?

• 24. 1. 2019 15:14

.. (neregistrovaný)

Re: Zrušení ŽP_platil zaměstnavatel_DP
      Dle mého názoru patří ve (velkém) DAP na řádek 31
      Doporučuji vyplnit i Výpočtovou tabulku k § 6
      ....
      Výpočtová tabulka k §6
      Tabulka pro zadání údajů o příjmech podle § 6 zákona v členění dle jednotlivých zaměstnavatelů
      ....
      Sama kontroluji daňové výpočty k dani z příjmu FO na stránkách schekonom.cz
      Sice to tam není vše dokonalé (nezohledňuje vždy všechny možné i nemožné životní situace), ale alespoň nějaká kontrola navíc.
      ....

• 24. 1. 2019 16:20

pko (neregistrovaný)

Re: Zrušení ŽP_platil zaměstnavatel_DP
      Moc děkuji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).