Hlavní navigace

Jednoduché účetnictví?

  • (neregistrovaný)

    25. 1. 2019 8:39

    Dobrý den, prosím můžete mi někdo vysvětlit jak je to s jednoduchým účetnictvím?
    Myslela jsem si, že JÚ, tak jak bylo dřív se už nepoužívá. Používá se jen PÚ v zjednodušeném rozsahu a tomu se teď říká jednoduché účetnictví. Účtuje se pořád podvojně.
    Nebo to tak není?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 1. 2019 9:04

      Pavel Jirsa (neregistrovaný)

      Re: jednoduché účetnictví?
      Jednoduché účetnictví se vždy používalo, i když bylo zrušené. Nyní je upraveno v § 1f zákona č. 563/1991 Sb.

      Hezký den!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).