Hlavní navigace

Stroje pořízené před začátkem podnikání

  • (neregistrovaný)

    25. 1. 2019 11:17

    Dobrý den, mám dotaz za mou kamarádku. Vloni nakoupila stroje do masážního centra, ale ona si ještě neotevřela a tedy nezahájila činnost, protože zatím je na mateřské dovolené...tedy péče o dítě do 7let.
    A tuto činnost tedy chce zahájit až konečně nyní v únoru.
    A tedy se ptám, bude si moct uplatnit nějak vůbec do nákladů, odpisů ty pořízené stroje z loňska, když vlastně bude dělat daň.přiznání až za rok 2019?
    Velice děkuji předem za pomoc.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 1. 2019 11:48

      .. (neregistrovaný)

      Re: stroje koupené před začátkem podniká
      Vím, že už jste psala. Jenže to bude chtít asi doplňující informace, pokud byste chtěla nějaké ucelené povídání. Vynechám rozporuplné informace o mateřské dovolené (tj. volno u zaměstnavatele) a současné hlášení na ZP jako o "státním" pojištěnci, ale má už nahlášenou živnost na živnotenském úřadu? Pokud ano, od kdy? Pokud hlásila živnost na ŽÚ, uvedla do formuláře, že již začala podnikatelskou činnost pro hlášení na Českou správu sociálního zabezpečení a zdravotní pojišťovnu a registrovala se jako poplatník daně z příjmu FO na FÚ? Pořizovací cena byla cca v jakých cenách - do 40.tis.Kč nebo vyšší částky? Samozřejmě nemusíte na nic odpovídat, můžete se jen podívat do Zákona o daních z příjmů např.
      § 5 odst. 7), § 29 odst. 1)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).