Hlavní navigace

Potvrzení o zdanitelných příjmech

  • (neregistrovaný)

    25. 1. 2019 14:27

    Musí být v osobním spisu zaměstnance založeny kopie vydaného Potvrzení o zdanitelných příjmech?
    Děkuji za odpověď Jitka

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 1. 2019 14:32

      xJ (neregistrovaný)

      Re: potvrzení o zdanitelných příjmech
      § 38j Povinnosti plátců daně z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti

      odst.3) Na žádost poplatníka je plátce daně povinen za období, za které byla vyplácena nebo zúčtována mzda, vystavit nejpozději do deseti dnů od podání žádosti doklad o souhrnných údajích uvedených ve mzdovém listě, které jsou rozhodné pro výpočet základu daně, daně, záloh a pro poskytnutí slevy na dani podle § 35ba a daňového zvýhodnění. Kopii vystaveného dokladu plátce uschová.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).