Hlavní navigace

Příspěvěk na SRPŠ a daňové přiznání

  • (neregistrovaný)

    25. 1. 2019 14:33

    Dobrý den,

    chci se zeptat, jestli se příspěvěk na SRPŠ počítá do nákladů vynaložených za umístění dítěte, které se dá odečíst z daní?

    Předem moc děkuji za odpovědi

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 1. 2019 14:45

      .. (neregistrovaný)

      Re: Příspěvěk na SRPŠ_Sleva za umístění
      Když se podívám, na co jsou příspěvky SRPŠ určeny, tak to neodpovídá definici uvedené u § 35bb ZDP. Dle mého názoru to není výdaj, vynaložený za umístění vyživovaného dítěte v předškolním zařízení.

    • 26. 1. 2019 6:55

      Alex.. (neregistrovaný)

      Re: Příspěvěk na SRPŠ_Sleva za umístění
      >>>Dobrý den,
      >>>
      >>>chci se zeptat, jestli se příspěvěk na SRPŠ počítá do
      >>>nákladů vynaložených za umístění dítěte, které se dá
      >>>odečíst z daní?
      >>>
      >>>Předem moc děkuji za odpovědi
      >>
      >>Když se podívám, na co jsou příspěvky SRPŠ určeny,
      >>tak
      >>to neodpovídá definici uvedené u § 35bb ZDP. Dle
      >>mého
      >>názoru to není výdaj, vynaložený za umístění
      >>vyživovaného dítěte v předškolním zařízení.
      Přispevek na SRPŠ je dar na školství $ 15 odst.1
      >>
      >Moc moc děkuji za vaši radu

    • 26. 1. 2019 10:03

      .. (neregistrovaný)

      Re: Příspěvek na SRPŠ_dar odčit.od zákl.
      >>>>Dobrý den,
      >>>>
      >>>>chci se zeptat, jestli se příspěvěk na SRPŠ počítá do
      >>>>nákladů vynaložených za umístění dítěte, které se dá
      >>>>odečíst z daní?
      >>>>
      >>>>Předem moc děkuji za odpovědi
      >>>
      >>>Když se podívám, na co jsou příspěvky SRPŠ určeny,
      >>>tak
      >>>to neodpovídá definici uvedené u § 35bb ZDP. Dle
      >>>mého
      >>>názoru to není výdaj, vynaložený za umístění
      >>>vyživovaného dítěte v předškolním zařízení.

      >Přispevek na SRPŠ je dar na školství $ 15 odst.1


      Nemyslím si, že povinné příspěvky, poskytované členy SRPŠ na provoz SRPŠ, se mohou považovat za dary, odečitatelné od základu daně podle § 15 ZDP.

      Rozdělení příspěvků a darů SRPŠ pěkně popsáno v odpovědi daňového poradce PB:
      https://www.adar.cz/online-poradna/12984-prispevek-srps-a-sleva-na-dani

      Některé SRPŠ mají na svých stránkách i rozepsáno, jaká částka je pro členy odhlasovaným příspěvkem na provoz SRPŠ, jaká částka je jako záloha na kulturní akce pro děti, jaká částka je finanční dar.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).