Hlavní navigace

Školkovné - sdružení lze uplatnit?

  • (neregistrovaný)

    29. 1. 2019 10:50

    Dobrý den,
    moc prosím o konzultaci. Zaměstnanec si přinesl potvrzení o zaplacení za celodenního hlídání dcery v 2018.
    Jedná se o sdružení, které má v živnostenském rejstříku uvedeno, jako předmět podnikání: péče o dítě do tří let věku dítěte v denním režimu. V veřejném rejstříku jsou evidováni jako spolek za účelem hlídání dětí předškolního věku.
    Nejsem si jistá, zda splňují podmínky dle § 35bb zákona o dani z přijmů.
    Děkuji za případnou radu. EK.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 1. 2019 10:55

      .. (neregistrovaný)

      Re: Školkovné - sdružení lze uplatnit?
      Mělo by se jednat o zařízení registrované v rejstříku škol a školských zařízení u ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

    • 29. 1. 2019 11:24

      EK (neregistrovaný)

      Re: Školkovné - sdružení lze uplatnit?
      Tam právě nejsou.
      Myslela jsem, zda nejdou zahrnout pod §35bb odst 6, písm. c)

    • 29. 1. 2019 11:51

      .. (neregistrovaný)

      Re: Školkovné - sdružení lze uplatnit?
      To bude chtít prostudovat Zákon 247/2014 Sb. § 2
      Zda charakter poskytované péče je srovnatelný s péčí poskytovanou zařízením služby péče o dítě v dětské skupině.
      https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2014-247

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).