Hlavní navigace

Daňové přiznání

• (neregistrovaný)

30. 1. 2019 17:27

Dobrý den,
    v květnu roku 2018 jsem složila maturitní zkoušku, do práce jsem nastoupila v půlce října, mezitím jsem měla necelé 2 měsíce brigádu (DPP), která byla výdělkem pod 10 000,- (a nepodepisovala jsem ten růžový papír), nyní po mně chce účetní zapoctak kvůli daňovému přiznání, ale finanční poradkyně mi říkala, že výdělek pod 10 000,- uvádět v daňovém přiznání nemusím.. Chci se zeptat jak to tedy je?
    Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 1. 2019 18:08

jp2 (neregistrovaný)

Re: Daňové přiznání
      V daňovém přiznání se nemusí uvádět příjmy daněné srážkovou daní (ale mohou, když je to výhodné, což bude váš případ). Nechte si vystavit u toho zaměstnavatele s DPP potvrzený o příjmech a pak máte dvě možnosti. Pokud jste tam opravdu nepodepsala prohlášení, tak bude potvrzení se srážkovou daní, potom je pro vás výhodné podat daňové přiznání na FÚ, tzn. u současného zaměstnavatele si vyžádat také potvrzení o příjmech a uvést i příjem se srážkovou daní a odhaduji, že se vám veškerá sražená daň vrátí.
      Druhá varianta je, že jste podepsala a přijde vám potvrzení se zálohovou daní, v tomto případě vám současný zaměstnavatel na žádost může provést roční zúčtování daní, kde musíte tuto DPP uvést.

• 30. 1. 2019 18:15

jp2 (neregistrovaný)

a vlastně třetí varianta, když přijde potvrzení se srážkovou daní, a vy se nebudete chtít dělat s daňovým přiznáním a vrácení daně oželíte, tak současné mzdovce do žádosti o roční zúčtování napíšete, že jste žádné jiné příjmy neměla a vráti se vám alespoň daň ze současného zaměstnání.

• 30. 1. 2019 20:26

xy5

>>>Dobrý den,
      >>>v květnu roku 2018 jsem složila maturitní zkoušku, do
      >>>práce jsem nastoupila v půlce října, mezitím jsem
      >>>měla
      >>>necelé 2 měsíce brigádu (DPP), která byla výdělkem
      >>>pod
      >>>10 000,- (a nepodepisovala jsem ten růžový papír),
      >>>nyní po mně chce účetní zapoctak kvůli daňovému
      >>>přiznání,
      >>>ale finanční poradkyně mi říkala, že výdělek pod 10
      >>>000,- uvádět v daňovém přiznání nemusím.. Chci se
      >>>zeptat
      >>>jak to tedy je?
      >>>Děkuji
      >>

>a vlastně třetí varianta, když přijde potvrzení se
      >srážkovou daní, a vy se nebudete chtít dělat s daňovým
      >přiznáním a vrácení daně oželíte, tak současné mzdovce
      >do žádosti o roční zúčtování napíšete, že jste žádné
      >jiné příjmy neměla a vráti se vám alespoň daň ze
      >současného zaměstnání.
      >
      zvažte, jestli by se Vám nevyplatilo podat daň. př. Musela byste mít nadprůměrné výdělky, aby se vám daň nevrátila. Pokud uvedete příjem z DPP i z PP, pak uplatníte celoroční slevu na poplatníka a také
      za část roku slevu na studenta (nezapomeňte doložit potvrzení o studiu). Je možné, že se Vám vrátí všechny daně, které jste zaplatila (ale určitě většina daní se vám vrátí). Jelikož nevíme, kolik jste měla příjem, nelze to říci. Zkuste si zadat do kalkulátoru na daň. přiznání - možná budete mile překvapena.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).