Hlavní navigace

Mimosoudní dohoda o péče o dítě

  • 4. 2. 2019 8:58

    Zaměstnanec firmy bydlí s družkou a má s ní dítě, na které uplatňoval slevu na dítě. Nyní mě kontaktovala družka, že s ním má mimosoudní dohodu (kterou mi dodá) a požaduje, aby dítě bylo psané na ní.
    Je toto možné ?
    Děkuji za odpověď

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 2. 2019 9:10

      jasná. (neregistrovaný)

      Re: Mimosoudní dohoda o péče o dítě
      S družkou se nemáte vůbec bavit, komunikovat máte pouze s vaším zaměstnancem. Pokud zaměstnanec do prohlášení neuvede změnu, že na dítě již nebude uplatňovat daňové zvýhodnění, tak mu musíte daňové zvýhodnění nadále poskytovat.

    • 4. 2. 2019 9:27

      1234a (neregistrovaný)

      Re: Mimosoudní dohoda o péče o dítě
      >>Zaměstnanec firmy bydlí s družkou a má s ní dítě, na
      >>které uplatňoval slevu na dítě. Nyní mě kontaktovala
      >>družka, že s ním má mimosoudní dohodu (kterou mi dodá)
      >>a
      >>požaduje, aby dítě bylo psané na ní.
      >>Je toto možné ?
      >>Děkuji za odpověď



      určitě máte od ní k prohlášení doloženo, že si ona dítě neuplatňuje.
      takže bych se zeptala zaměstnance, jestli dále vyživuje dítě ve společné domácnosti (mimosoudní dohoda bude asi o tom, kdo dítě vyživuje).
      Pokud vám dala mimosoudní dohodu o svěření dítěte, tak už prokazatelně víte, že uplatňuje zaměstnanec neoprávněně. Na základě této dohody jí její zaměstnavatel musí dítě uplatnit.
      Pokud ne, a zaměstnanec bude tvrdit, že žije s dítětem ve společné domácnosti, nic bych nedělala.


      >
      >S družkou se nemáte vůbec bavit, komunikovat máte
      >pouze s vaším zaměstnancem. Pokud zaměstnanec do
      >prohlášení neuvede změnu, že na dítě již nebude uplatňovat
      >daňové zvýhodnění, tak mu musíte daňové zvýhodnění nadále
      >poskytovat.

    • 4. 2. 2019 10:21

      jarmiki

      Re: Mimosoudní dohoda o péče o dítě
      Mám od ní čestné prohlášení, že dítě neuplatňuje, protože ona nepracovala. Zatím jsem mimosoudní dohodu neviděl, až si jí přečtu, budu moudřejší. Zaměstnanec souhlasí s tím, že si bude slevu na dani uplatňovat družka. Družka si bere syna a stěhuje se od něj. Zatím mám čas celý únor. Zaměstnanec podepíše v prohlášení změnu a tím dnem já mu nebudu uplatňovat slevu na dítě. Mimosoudní dohodu jsem neviděl, takže jsem ani nemohl tušit, co si spolu dohodli. Pokud zaměstnanec uplatňoval slevu neoprávněně, je to jeho zodpovědnost, já nemám povinnost zjišťovat jestli má nějakou mimosoudní dohodu.

    • 4. 2. 2019 10:55

      Líba (neregistrovaný)

      Re: Mimosoudní dohoda o péče o dítě
      Zaměstnanec si do prohlášení zapíše, že už dítě neuplatňuje, vy mu dáte potvrzení dokdy uplatňoval, a žádnou mimosoudní dohodu vidět nepotřebujete. Na tu ať kouká zaměstnavatel družky.

    • 4. 2. 2019 13:29

      jarmiki

      Re: Mimosoudní dohoda o péče o dítě
      Moc děkuji všem za odpovědi !

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).