Hlavní navigace

Vrácení koupené věci

• (neregistrovaný) 62.84.153.---

11. 12. 2005 15:44

Prodal jsem přes internet na dobírku doplněk k moto , doplněk byl vyfocen , popsán včetně stáří ( 3 roky) , cena osdouhlašena , kupní cena byla zaplacena dobírkou. Nový majitel po třech týdnech reklamuje odstoupení od smlouvy , že mu daný doplněk již nevyhovuje .

Jsem povinen odkoupit zpátky prodanou věc ( 2000 kč) ?

Jakou mám ochranu , jestli nový majitel věc nepoškodil a chce zpátky plnou cenu bez ohledu na jeho užívání ?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 12. 2005 21:43

business.center.cz (neregistrovaný) 195.47.19.---

Re: Vrácení koupené věci
      Neuvádíte, jestli jste prodej uskutečnil v rámci své podnikatelské činnosti. Pokud ano, pak kupující řádně uplatnil své právo, které mu dává občanský zákoník v ustanoveních o spotřebitelských smlouvách uzavřených prostředky komunikace na dálku a nemá žádný smysl, abyste se tomu bránil. Je to prostě jeho právo a Vy jste navíc povinnen ho na něj před prodejem upozornit.

Robert Haken

• 12. 12. 2005 7:08

Anonymní (neregistrovaný) 84.47.70.---

ne jsem fyzicka osoba neuskutecnil jsem to v ramci sve podnikatelske cinnosti

• 12. 12. 2005 7:10

Anonymní (neregistrovaný) 84.47.70.---

Tak co mam delat a kdyz mi vec posle zpet poskozenou ma se cenu branit?Mužu byt nejak postihnut?

• 12. 12. 2005 9:11

graver (neregistrovaný) 193.85.226.---

To, že vám něco pošle zpět, ještě snad neznamená, že mu budete vracet peníze. Zásilku samozřejmě nepřevezmete.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).