Hlavní navigace

Exekuce na dlužné výživné

 • (neregistrovaný)

  12. 2. 2019 10:03

  Dobrý den, prosím, zkušenější o radu. Právě mi do datovky přišel exekuční příkaz na dlužné výživné. Ještě ale nenabyl právní moci.
  Zaměstnanec má ještě 3 přednostní exekuce, na které srážím.

  Jak bych měla prosím Vás nyní postupovat? Dlužné výživné má absolutní přednost? Ještě ale nenabylo právní moci. Přeruším tedy srážky na ty přednostní exekuce a ty budou čekat v pořadí, zahájím srážky na dlužné výživné, ale budu zatím deponovat?

  Exekuční příkaz na dlužné výživné se skládá z dlužného výživného, odměny exekutora, náhrady hotových výdajů a DPH - vysrážím teď "jen" do výše dlužného výživného nebo tohle všechno a pak někdy dojde na ty čekající přednostní exekuce?

  Moc děkuji.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 12. 2. 2019 18:28

   Kara1 (neregistrovaný)

   Re: Exekuce na dlužné výživné
   Mà přednost, ale jen ve 2. třetině. Z první třetiny stále srážíte exekuce dle pořadí.

  • 12. 2. 2019 20:50

   pko (neregistrovaný)

   Re: Exekuce na dlužné výživné
   Aha, děkuji moc.
   Ale ten člověk musí mít i nějaké běžné výživné, ne? O běžném výživném ale nic nevím. Ohledně toho dlužného mě kontaktovala i policie a pak asi 2 měs potom přišla tahle exekuce.

  • 12. 2. 2019 20:59

   Kara1 (neregistrovaný)

   Re: Exekuce na dlužné výživné
   Píšete, že exepříkaz je na dlužné výživné. Tak proč se zajímáte o běžné výživné? Třeba ho platí. Nebo neplatí a za čas přijde exepříkaz i na běžné výživné. Nebo běžné výživné už platit nemá a jen výživné dluží. Každopádně to dítě, v jehož prospěch je ten exepříkaz, nebudete započítávat jako vyživovanou osobu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).