Hlavní navigace

Pořadí exekucí

• (neregistrovaný)

12. 2. 2019 14:29

V naší firmě máme nového zaměstnance, který má 17 exekucí. Jenže nevím jak mám exekuce seřadit tak, aby to bylo správně. Podle zápočtového listu od minulého zaměstnavatele je pořadí, podle mne, špatně. Minulý zaměstnavatel to asi řadil podle data kdy přijal exekuční příkaz do datové schránky a né podle data zaslání prvnímu plátci.
    Mohu si pořadí srážek přeházet?
    Dále pak mu v minulé práci sráželi z exekuce, která mi teď vychází až na 14 místo. Mám mu tuto exekuci nechat taky jako první?
    Děkuji moc za radu

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 2. 2019 14:35

ven (neregistrovaný)

Re: Pořadí exekucí
      nemůže si zaměstnavatel přehazovat pořadí srážek jak se mu to zlíbí (to se týká jak Vás, tak i předchozích zaměstnavatelů)

• 12. 2. 2019 14:38

Monnik (neregistrovaný)

Já vím, že se to nemůže prohazovat, jak se mi to zlíbí. A to si mám tedy udělat pořadí stejné jako u minulého zaměstnavatele i když vím, že je to špatně?

• 12. 2. 2019 15:11

Kara 1 (neregistrovaný)

Určitě to seřaďte tak, jak víte, že je to dobře. Podle dokladů, které máte v ruce. Když nastoupí zaměstnanec, tak prvotní info o pořadí exekucí čerpám ze ZL. Ale pak když začnou chodit exepříkazy, tak se mnohdy ukazuje, že to pořadí nebylo správné (v exepříkazech píší exekutoři data doručení prvnímu plátci). A pak to pořadí musím přehazovat.

• 12. 2. 2019 15:14

Monnik (neregistrovaný)

Moc děkuji za Vaši radu :-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).