Hlavní navigace

Daňové přiznání-sleva na manželku

  • (neregistrovaný)

    13. 2. 2019 6:50

    Dobrý den, prosím mám dotaz - zda si může nebo nemůže v přiznání z příjmu fyz.osob uplatnit poplatník slevu na manželku? Ta je bez příjmů,v domácnosti, v minulém roce dostala darem byt.Děkuji předem za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 2. 2019 9:09

      .. (neregistrovaný)

      Re: Daňové přiznání-sleva na manželku
      I dar je příjem (bezúplatný příjem). Dle mého názoru, pokud je tento bezúplatný příjem (případně ostatní příjmy manželky neuvedené v § 35ba/1/b ZDP) vyšší jak 68.000,-Kč, tak si nemůže poplatník slevu na dani na manželku uplatnit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).