Hlavní navigace

OSVČ auto a cestovní příkaz

  • (neregistrovaný)

    13. 2. 2019 10:26

    Dobrý den, mám osobní automobil, který ale nemám v obchodním majetku, (trochu komplikované, automobil má na leasing bratr, ale automilem jezdím já a bratrovi splácím leasingové splátky.. Mezi sebou máme smlouvu o výpůjčce vozu). Mohu si uplatnit paušál na toto auto nebo cestovní příkazy? Pokud bych si chtěl uplatnit cestovní příkazy, mohu si jako OSVC dát do nákladů i diety atd.. Nebo jenom amortizace a PHM? Děkuji moc.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 2. 2019 11:25

      .. (neregistrovaný)

      Re: OSVČ auto a cestovní příkaz
      Výpůjčka = nelze využít paušální výdaj na dopravu silničním motorovým vozidlem dle § 24 / 2 / zt) ZDP

      Silniční vozidlo užívané na základě smlouvy o výpůjčce, lze uplatnit výdaje ve výši náhrady výdajů za spotřebované pohonné hmoty.
      "Amortizace" = nelze
      ZDP § 24 / 2 / k / 3.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).