Hlavní navigace

Úroky z úvěru

  • (neregistrovaný)

    15. 2. 2019 7:14

    dobrý den, prosím zaměstnanec má hypotéku na dům, ve kterém bydlí, dům je ale jeho babičky, říkala jsem mu, že mu úroky v RZ nemůžu uplatnit, protože nedoloží list vlastnictví, říkal, že mu v minulých zaměstnáních uplatňovali, protože tam bydlí, myslím si, že to nejde, možná přes FÚ moc děkuji za názory

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 2. 2019 8:02

      jasná. (neregistrovaný)

      Re: úroky z úvěru
      Pokud se jedná o definici bytových potřeb dle § 15 odst. 3 písm. c), tak zde vám musí doložit list vlastnictví, jinak nemůžete úroky z úvěru uplatnit.
      Pokud by byl úvěr na rekonstrukci (ne na koupi), tak tam by si mohl úroky uplatnit v daňovém přiznání.

    • 15. 2. 2019 8:09

      janek5 (neregistrovaný)

      děkuji Vám paní Jasná, pěkný den
      >>>>dobrý den, prosím zaměstnanec má hypotéku na dům, ve
      >>>>kterém bydlí, dům je ale jeho babičky, říkala jsem
      >>>>mu,
      >>>>že mu úroky v RZ nemůžu uplatnit, protože nedoloží
      >>>>list vlastnictví, říkal, že mu v minulých
      >>>>zaměstnáních
      >>>>uplatňovali, protože tam bydlí, myslím si, že to
      >>>>nejde,
      >>>>možná přes FÚ moc děkuji za názory
      >>>
      >>>Úvěr je na jaké účely?
      >>
      >>právě na koupi domu děkuji
      >
      >Pokud se jedná o definici bytových potřeb dle § 15
      >odst. 3 písm. c), tak zde vám musí doložit list
      >vlastnictví, jinak nemůžete úroky z úvěru uplatnit.
      >Pokud by byl úvěr na rekonstrukci (ne na koupi), tak
      >tam by si mohl úroky uplatnit v daňovém přiznání.

    • 15. 2. 2019 8:12

      jasná. (neregistrovaný)

      není zač, pěkný den
      >>>>>dobrý den, prosím zaměstnanec má hypotéku na dům, ve
      >>>>>kterém bydlí, dům je ale jeho babičky, říkala jsem
      >>>>>mu,
      >>>>>že mu úroky v RZ nemůžu uplatnit, protože nedoloží
      >>>>>list vlastnictví, říkal, že mu v minulých
      >>>>>zaměstnáních
      >>>>>uplatňovali, protože tam bydlí, myslím si, že to
      >>>>>nejde,
      >>>>>možná přes FÚ moc děkuji za názory
      >>>>
      >>>>Úvěr je na jaké účely?
      >>>
      >>>právě na koupi domu děkuji
      >>
      >>Pokud se jedná o definici bytových potřeb dle § 15
      >>odst. 3 písm. c), tak zde vám musí doložit list
      >>vlastnictví, jinak nemůžete úroky z úvěru uplatnit.
      >>Pokud by byl úvěr na rekonstrukci (ne na koupi), tak
      >>tam by si mohl úroky uplatnit v daňovém přiznání.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).